Kultura

Andrea Bocelli zaprasza do Krakowa

Plakat trasy koncertowej Andrei Bocellego

Dużo wskazuje na to, że Andrea Bocelli polubił Polskę i Polaków: stosunkowo często przyjeżdża do naszego pięknego kraju. Ostatnio gościł w Warszawie (26 czerwca 2016 r.) i w Szczecinie (5 sierpnia 2017 r.).

Polscy fani odwdzięczają się głębokim przywiązaniem i uwielbieniem do Maestro: niemal natychmiast po ogłoszeniu terminu kolejnego występu człowieka, którego głos płynie bezpośrednio do ludzkich serc, bilety szybko znikają ze sprzedaży. Według informacji napływających od organizatora – firmy High Note Events, działającej pod marką MAKROCONCERT – podobnie rzecz się ma z najbliższym koncertem włoskiego tenora, który odbędzie się 11 listopada 2017 roku w krakowskiej TAURON Arena.

 

Andrea Bocelli z fletem
Andrea Bocelli z fletem

Ciekaw jestem, czy jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał choćby jednego utworu wykonywanego przez Andreę Bocellego. Jest on żartobliwie nazywany przez swoich fanów „rekinem muzyki klasycznej”. Mimo, że w wieku 12 lat stracił wzrok, nie stracił miłości do muzyki. Zaraża nią słuchaczy na całym świecie, jednocześnie zachowując niezwykłą pokorę i skromność.

Andrea Bocelli śpiewa uniwersalnym językiem serca i duszy, ponad wszelkimi niezrozumiałymi językami słowa mówionego. Tak z pewnością odbierają jego głos miliony słuchaczy. Bezsprzecznie jest on naprawdę jedynym i wyjątkowym wykonawcą, który dociera do tak szerokiej publiczności, mimo że śpiewa w języku, którego większość nie rozumie. Ten wyjątkowy i niesamowicie komunikatywny głos sprawił, że Andrea Bocelli jest zjawiskiem we współczesnym świecie muzyki i że zrobił przytłaczającą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i rozrywkowej. Jego osiągnięcia są nieporównywalne z żadnymi innymi, a jego wpływ na przemysł muzyczny ma siłę huraganu.

Bezprecedensowemu sukcesowi i swojej karierze jako artysty muzyki poważnej Andrea Bocelli zawdzięcza to, że podstawowy repertuar klasyczny znalazł się na szczycie międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej, czyli w tych sferach kultury popularnej gdzie go wcześniej w ogóle nie spotykano. Mimo, że Bocelli sprawia, iż opera wkracza w inny wymiar, to jego zamiarem nie jest wcale burzenie wszelkich granic. To rozgraniczenie między gatunkami jest bardzo ważne dla dobrego zrozumienia osiągnięć Artysty i jego miejsca w świecie muzyki. Dla Andrei „unowocześnienie” Pucciniego przez dodanie elektronicznego brzmienia funky – to czysta herezja, zaś sugestia, że można by przetłumaczyć tekst rockowego lub popowego utworu na włoski, dodać trochę smyczkowych aranżacji i zrobić z tego operę – jest po prostu śmieszna. Niezależnie, czy chodzi o repertuar klasyczny, czy rozrywkowy, Andrea podchodzi do tego z taką samą uczciwością i profesjonalizmem.

Andrea Bocelli w lustrze
Andrea Bocelli w lustrze

O swoich występach Andrea Bocelli mówi:

(…) To, na czym najbardziej mi zależy i co mam nadzieję osiągnąć, to specjalna więź ze słuchaczami. Chciałbym poruszyć ich tak samo jak mnie w dzieciństwie poruszyli moi ulubieni wykonawcy, którzy dotarli do mojego serca i dali mi natchnienie. Sprawili, że mogłem płakać i marzyć.

Andrea Bocelli na planie filmowym
Andrea Bocelli na planie filmowym

Już w 11 listopada Andrea Bocelli zaprezentuje najbardziej znane operowe arie oraz swój wyjątkowy repertuar z płyty Cinema, która jest kolekcją najpiękniejszych tematów muzycznych z wielu znakomitych filmów, między innymi West Side StoryOjciec Chrzestny czy Gladiator. Artyście będą towarzyszyć na scenie orkiestra symfoniczna, chór oraz wyjątkowi goście.

Andrea Bocelli wśród instrumentów
Andrea Bocelli wśród instrumentów

Zatem warto wejść na strony:  www.makroconcert.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl lub zajrzeć do salonów Empik, by skorzystać z szansy zakupu ostatnich biletów na koncert Andrei Bocellego.

 

Zdjęcia zostały dostarczone przez Organizatora koncertu – firmę High Note Events, działającą pod marką MAKROCONCERT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.