Kultura

Kolędy Preisnera

Koncert z kolędami - fot. materiał prasowy

Jeszcze nie ochłonęli widzowie znakomitego koncertu Preisner’s Music, zorganizowanego 5 października w Krakowie, a już Organizator – Agencja Prestige MJM – zaprasza na koncerty Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy, które odbędą się w styczniu 2020 roku. W czterech polskich miastach publiczność usłyszy najpiękniejsze kolędy, które dotykają problemów współczesnego świata. Znalazły się one na albumie wydanym w 2015 roku. Autorami tekstów są Ewa Lipska i Jan Nowicki. Wspólnym mianownikiem utworów jest fakt, że zostały one skomponowane przez Zbigniewa Preisnera.

Zbigniew Preisner za pulpitem - fot. materiał prasowy
Zbigniew Preisner za pulpitem – fot. materiał prasowy

Podczas koncertów na pewno nie zabraknie także tej najpiękniejszej – Kolędy dla nieobecnych, ze słowami Szymona Muchy. Jest to ulubiony utwór nie tylko słuchaczy, ale także samych wykonawców. W styczniu zaśpiewają: Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka, Maciej Balcar, Edyta Krzemień, Joanna Pocica oraz Jan Karpiel-Bułecka z zespołem. Solistom towarzyszyć będzie zespół złożony z najlepszych polskich muzyków.

Koncert z kolędami - fot. materiał prasowy
Koncert z kolędami – fot. materiał prasowy

Do grona szczęśliwych miast, gdzie trafią piękne kolędy, należą: Poznań – 22 stycznia (Sala Ziemi Poznań Congress Center), Zabrze – 24 stycznia (Dom Muzyki i Tańca), Warszawa – 26 stycznia (dwa koncerty w Filharmonii Narodowej) i Wrocław – 28 stycznia (Narodowe Forum Muzyki).

Bilety w cenie od 175 zł właśnie trafiły do sprzedaży. Kupić je można za pośrednictwem strony prestigemjm.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.