Kultura

Koncertowy grudzień 2018 roku w Stodole

Dżem

Często zastanawiam się, dlaczego w grudniu, a więc w okresie przedświątecznym, w Polsce odbywa się bardzo dużo koncertów. Na razie nie znalazłem żadnego racjonalnego uzasadnienia takiego stanu rzeczy. Pozostaje mi zatem krótka informacja o niektórych koncertach i… żal, że – ze względu na inne zajęcia – nie będę mógł w niektórych uczestniczyć.

Na co warto zwrócić uwagę choćby w warszawskim Klubie Stodoła? Niektóre koncerty zostały wprawdzie wyprzedane, ale warto wiedzieć, co jest na rzeczy.

1 grudnia, Łąki Łan – SOLD OUT

Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej “Łąki Łan & Dmuchawce”, która objęła tylko kilka miast. Podczas wydarzenia publiczność będzie miała okazję usłyszeć utwory zespołu w nowych aranżacjach. Formacja słynie z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu jest nazywana jednym z najlepszych zespołów koncertowych w kraju. Wypracowali sobie niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Dla osób, które nie zdążyły zakupić biletów na wydarzenie mamy złą wiadomość – koncert został całkowicie wyprzedany.

2 grudnia, Illusion

Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych już w najbliższą niedzielę zaprezentuje fanom materiał z najnowszego albumu Anhedonia. Szósty studyjny krążek zespołu brzmi agresywnie, surowo i naturalnie. Siłę dziesięciu nowych utworów stanowią gorzkie, bezkompromisowe teksty, a także charakterystyczne brzmienie, oparte na mocnej sekcji rytmicznej, chropowatych gitarach i energetycznym wokalu Lipy. Podczas koncertu nie zabraknie również najważniejszych utworów w historii zespołu. Bilety nadal są w sprzedaży.

3 grudnia, Natalia Sikora – Open Stage

Natalia Sikora – aktorka i wokalistka, zwyciężczyni II edycji „The Voice of Poland” już w najbliższy poniedziałek wystąpi na Open Stage.  Jej wykonanie Cry Baby Janis Joplin poraziło i zaczarowało jurorów oraz publiczność muzycznego show. Dobę po emisji osiągnęło ponad milion wyświetleń w sieci. Rock & Roll, Blues i Hard Rock to gatunki, w których Sikora odnajduje się doskonale i bezkonkurencyjnie. Podczas koncertu w Stodole artystka zaprezentuje utwory z repertuaru Janis Joplin, jak również autorskie kompozycje z nadchodzącej płyty. Bilety dostępne w sprzedaży!

6 grudnia, Xxanaxx

26 października odbyła  się premiera nowego, długo wyczekiwanego albumu XXANAXX, zatytułowanego GRADIENT. W dniu premiery zespół wyruszył w promocyjną trasę koncertową, w ramach której już 6 grudnia zagra również w Warszawie! To właśnie w Stodole premierowo usłyszycie charakterystyczne dla grupy brzmienia w wyjątkowym, koncertowym wymiarze. Wejściówki na koncert są jeszcze dostępne w sprzedaży.

7 & 8 grudnia, Dżem

Są takie zespoły, które wrosły w klimat Stodoły, stając się nieodłączną jego częścią. Odwiedzają ją regularnie, za każdym razem gromadząc pełną salę swoich wiernych fanów. Dżem to zdecydowanie jeden z nich! Uznawany za jeden z najważniejszych zespołów polskiego blues-rocka, mający na swoim koncie takie nieśmiertelne przeboje, jak Whisky, List do M., czy Wehikuł Czasu wystąpi na deskach Klubu 7 oraz 8 grudnia. Ostatnia pula wejściówek na te wydarzenia jest jeszcze dostępna w sprzedaży!

15 grudnia, ØRGANEK – SOLD OUT

Czołówki list przebojów rozgłośni radiowych, liczne nagrody muzyczne oraz wyróżnienia, a także ponad 120 zagranych koncertów w Polsce i zagranicą – to tylko wybrane sukcesy zespołu ØRGANEK, który od wielu lat podbija serca polskich fanów. Uwielbiana przez polską publiczność grupa 15 grudnia wystąpi w Stodole. Biletów na wydarzenie od wielu tygodni nie ma już w sprzedaży.

Pełen harmonogram wydarzeń organizowanych przez Klub Stodoła oraz bilety na koncerty można znaleźć pod adresem stodola.pl.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.