News

VIII Ogród Jordanowski zaprasza

Co mają robić rodzice, którzy chcieliby, aby ich dzieci uczestniczyły w ciekawie zorganizowanych zajęciach pozaszkolnych?

Doskonałą ofertą są ogrody jordanowskie. Przypomnijmy, że pomysłodawcą takich placówek, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, był Henryk Jordan. W 1889 roku założył on w Krakowie  pierwszy ogród. Idea ogrodów szybko znalazła pozytywny oddźwięk. Były one ewenementem na skalę światową.

W dzisiejszych czasach – kiedy to dzieci i młodzież mają mnóstwo innych ofert – część ogrodów pełni rolę li tylko placów zabaw. Na tym tle znacznie wyróżnia się VIII Ogród Jordanowski, którym mieści się przy ulicy Suwalskiej 13 w Warszawie. Są tu prowadzone bardzo ciekawe zajęcia, na które dociera mnóstwo dzieci i młodzieży z Targówka oraz okolicznych dzielnic i  miejscowości. Wielka w tym zasługa Dyrektorki Ogrodu, pani Katarzyny Patrzycznej, która nieustannie – przy pomocy znakomitej kadry – przygotowuje i rozszerza ofertę Ogrodu.

Na stronie www.heroldtargowka.pl już kilka razy informowaliśmy o przedsięwzięciach współorganizowanych przez VIII Ogród Jordanowski. Z tym większą przyjemnością pragniemy poinformować, że rozpoczął się nabór na zajęcia, które będą organizowane w roku szkolnym (pozaszkolnym?) 2016/2017. Nie sposób opisać wszystkich propozycji, dlatego naszych Czytelników – zwłaszcza tych młodszych – kierujemy na stronę www.warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl. Prezentujemy również ulotki, które zostały przygotowane w Ogrodzie.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mieli okazję prezentować kolejne imprezy współorganizowane przez VIII Ogród Jordanowski w Warszawie. Najbliższa – Rajd Rowerowy dla Przedszkolaków Tour de Targówek – już 18 czerwca.

Roman Soroczyński

29.05.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.