News

OSiR TARGÓWEK NIE PRÓŻNOWAŁ W WAKACJE

Zregenerowana trawa na boisku przy Blokowej, nowe linie na bieżni stadionu przy Łabiszyńskiej, szatnie zewnętrzne i remont pawilonu sportowego. To wszystko Ośrodek Sportu i Rekreacji zmodernizował w wakacje, by z nowym sezonem wyjść naprzeciw sportowcom i zapewnić im jeszcze lepsze warunki do trenowania.

Wakacje, które wielu osobom kojarzą się z pracą na zwolnionych obrotach i rozprężeniem, w Ośrodku Sportu i Rekreacji zostały wykorzystane do zmaksymalizowania prac ulepszających funkcjonowanie obiektów. OSiR działa dla ludzi, to dla nich go modernizujemy i to im chcemy zapewnić jak najlepszy dostęp do obiektów. Dlatego wszystkie prace zdecydowaliśmy się zrobić w wakacje, w czasie gdy mamy mniejsze obłożenie.

Z początkiem lipca zajęliśmy się naszym boiskiem z naturalną nawierzchnią. Trawie przy Blokowej zafundowaliśmy istne spa! Płyta boiska została zregenerowana, wykonano areację, czyli napowietrzanie gleby, piaskowanie i szczotkowanie z włókowaniem. Piękne zielone źdźbła otrzymały ekstra porcję nawozu, a ubytki uzupełniliśmy nową trawą. Wszystko to po to, aby w nowym sezonie boisko mogło jak najlepiej służyć piłkarzom.

Niemal równocześnie z ulepszaniem warunków dla piłkarzy trenujących przy Blokowej, postanowiliśmy zadbać także o drużyny kopiące piłkę na Łabiszyńskiej. Ponieważ obłożenie tego boiska wynosi niemal 100% w godzinach popołudniowych, wyszliśmy naprzeciw drużynom piłkarskim i postanowiliśmy zapewnić im dodatkowe miejsce na przebieranie się. Wystartował remont szatni zewnętrznych. Po starych kontenerach nie ma już śladu – zostały one przemienione w dwie ogrzewane szatnie, które będą służyć piłkarzom.

Nasz stadion lekkoatletyczny cieszy się dużym zainteresowaniem. Wznowione w tym roku “Wtorki Lekkoatletyczne” pokazały, że dzieci i młodzież z Targówka chcą trenować i mają predyspozycje do lekkoatletyki. W trzech edycjach „Wtorków” wzięło udział ponad 1000 zawodników. Na bieżni gościmy też indywidualnych biegaczy, którzy o różnych godzinach wpadają do nas na kilka lub kilkadziesiąt okrążeń. Dla tych wszystkich użytkowników bieżni postanowiliśmy ją wyremontować tj. uzupełnić drobne ubytki, a przede wszystkim namalować nowe linie. Różnica przed i po jest ogromna, co widać na zdjęciach. Bieżnia cieszy oczy biegaczy, a my cieszymy się, że możemy umilić im treningi.

Kolejnym naturalnym krokiem po modernizacji bieżni i szatni zewnętrznych przy Łabiszyńskiej był remont pawilonu sportowego. Dziennie przechodzi przez niego kilkaset osób. Wymieniliśmy drzwi do szatni oraz sali gimnastycznej, zamontowaliśmy nowe oświetlenie, a także nadaliśmy ścianom nowych kolorów z energetyzującymi akcentami. Mam nadzieję, że przypadną wszystkim do gustu i pozytywnie nastroją ich do aktywności sportowej. Następnym etapem będzie remont szatni i natrysków.

OSiR Targówek po raz kolejny wziął udział w akcji “Lato w mieście”, udostępniając bezpłatnie swoje obiekty uczniom. “Lato w mieście” odbywało się na Pływalni Polonez, boisku przy Łabiszyńskiej, w Hali sportowej przy Ossowskiego oraz w sali gimnastycznej w pawilonie sportowym. Zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu było bardzo duże. Dzięki akcji dzieci i młodzież szkolna w ciągu 2 miesięcy skorzystała z naszych obiektów bezpłatnie prawie 15 000 razy!

O naszych wydarzeniach i fotorelacjach z nich informujemy na bieżąco na stronie internetowej oraz na Facebooku, na profilu OSiR Targówek, na którym zamieszczamy również informacje o rozpoczynających się zajęciach, nowinki ze świata sportu, a także motywujące do aktywności fizycznej filmy i zdjęcia. Cieszy nas, że popularność naszego profilu systematycznie wzrasta, a komunikacja za pośrednictwem Facebooka jest pierwszą formę kontaktu z naszym ośrodkiem. Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku!

Zmieniamy się i zmieniać się będziemy nadal – tak, aby dobrze służyć mieszkańcom Dzielnicy i Warszawy.

Jacek Pużuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.