Bez kategorii

Alessandro Safina zaśpiewa w Romie

Safina_plakat

Po niemal rocznej przerwie od koncertu włoskiego tenora w Krakowie, również warszawscy melomani będą mieli okazję obejrzeć występ Artysty o wyjątkowo romantycznym głosie. 10 grudnia 2018 roku Alessandro Safina zaśpiewa – w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej – w Teatrze ROMA.

Alessandro Safina zrewolucjonizował operę, wplatając do tradycyjnych utworów zupełnie inne gatunki muzyczne, takie jak POP czy ROCK. Dzięki temu wzbił się na szczyty list przebojów na całym świecie. Ten niezwykle utalentowany tenor zaprezentuje widzom swoje muzyczne pasje i niezwykle romantyczną duszę. Jego twórczość opiera się na obszernej kolekcji pochłaniających serce utworów. Widzowie usłyszą światowe przeboje, wśród których zapewne znajdą się: Luna, Incanto, Moon River, My Way, Volare, Libertango, Somewhere Over the Rainbow, Memory, Le Temps Des Cathedrales, Canzone Per Te, Besame Mucho, Parla Piu Piano czy Vincero.

Alessandro Safina z orkiestrą - materiał prasowy
Alessandro Safina z orkiestrą – materiał prasowy

Alessandro Safina miał niespełna 9 lat, kiedy zaczął rozwijać się muzycznie. Od samego początku wykazał szczególne zainteresowanie oraz talent do muzyki klasycznej. Jego rodzice byli gorliwymi miłośnikami opery, zaszczepiając syna tą pasją. Kiedy miał 12 lat, zaczął uczęszczać do Akademii Muzycznej, a od 17 roku życia do słynnego konserwatorium Conservatorio di Musica “Luigi Cherubini” we Florencji. W 1989 roku zdobył pierwszą nagrodę w konkursie “Concorso Lirico Internazionale” w Mantui. Nagroda ta dała początek genialnej karierze artysty w świecie opery.

W 1990 roku tenor zadebiutował jako Rodolfo w LA BOHEME Giacomo Pucciniego. Po tym wydarzeniu kontynuował występy w największych miastach i najbardziej prestiżowych miejscach na świecie. Chociaż jest zakochany w muzyce klasycznej, a szczególnie muzyce legendarnego tenora Enrico Caruso, inspiruje się współczesną muzyką popową.

Alessandro Safina przed mikrofonem - materiał prasowy
Alessandro Safina przed mikrofonem – materiał prasowy

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Alessandro Safina zaczął nagrywać wspólnie ze słynnym włoskim pianistą i kompozytorem Romano Musumarra, próbując spełnić marzenia o stworzeniu nowego gatunku, jakim jest muzyka pop-operowa. Pierwszym utworem była piosenka La Sete Di Vivere. Efektem końcowym współpracy był, wydany w 1999 roku, debiutancki album Insieme A Te. Płyta jest pełna klasycznych i soulowych dźwięków. Tenor nazywa to Rock-Operą. Przed premierą płyty artysta, po raz pierwszy, zaprezentował swój nowy styl muzyczny przed publicznością w słynnym teatrze Olympia w Paryżu.

Występ Alessandro Safiny na prestiżowym festiwalu THE NIGHT OF THE PROMS w Holandii, w listopadzie 2000 roku, był istotnym przełomem w muzyce pop. Jego singiel Luna pozostał na szczycie list przebojów przez 14 tygodni. Kolejne koncerty wniosły charyzmatycznego tenora na nowe wyżyny. Album Insieme A Te został ostatecznie wydany w ponad 30 krajach, otrzymując miano złotej płyty w Brazylii i na Tajwanie oraz 4 razy platyny w Holandii. Warto wiedzieć, że tytuł platynowej płyty w Holandii jest przyznawany za 50 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, podczas gdy w Polsce to kryterium jest znacznie niższe.

Rok 2001 był bardzo płodny w twórczości Alessandro Safiny. Artysta wziął udział w filmie Bazza Luhrmanna MOULIN ROUGE, wykonując – wraz z Ewanem McGregorem – utwór Your Song. We wrześniu tego samego roku wystąpił na scenie w amfiteatrze EL GRECO w Taorminie na Sycylii. Koncert THE ONLY YOU został później nadany w ramach serii GREAT PERORMANCES i wydany na DVD w lutym 2003 roku. W listopadzie 2001 roku Safina wystąpił (obok Eltona Johna, Cher i Jennifer Lopez) przed Królową Elżbietą II z okazji 73 rocznicy ROYAL VARIETY PERFORMANCE. Tamtego wieczoru dokonał mistrzowskiej interpretacji Music Of The Night Andrew Lloyda Webbera.

Alessandro Safina i Andrea Bocelli - materiał prasowy
Alessandro Safina i Andrea Bocelli – materiał prasowy

W 2003 roku nagrał piosenkę Hamangyeon, która pojawiła się w koreańskim serialu historycznym KLEJNOT W PAŁACU. Pojawił się także w filmie TOSCA E ALTRE DUE, reżyserowanym przez Giorgio Ferrarę.

Cztery lata później nagrał – z brytyjską sopranistką Sarah Brightman – duet do jej albumu Symphony, po czym został zaproszony do współuczestnictwa w SYMPHONY WORLD TOUR. Zaśpiewał wraz z Sarą utwory: Canto della TerraSarai QuiThe Phantom of the Opera.

Alessandro Safina z innymi artystami - materiał prasowy
Alessandro Safina z innymi artystami – materiał prasowy

Po tym sukcesie Alessandro Safina rozpoczął solowe, światowe trasy koncertowe, w czasie których odnosi niezwykłe sukcesy. Być może są one efektem wyznawanego przez niego motta: „Podążaj za swoimi marzeniami”. W tym roku, po raz drugi, trasa zawiedzie znakomitego tenora do Polski. Jestem przekonany, że 10 grudnia 2018 roku warszawski Teatr ROMA będzie miejscem wielkiego święta muzyki. Osobiście mam też nadzieję, że w kuluarach koncertu będę mógł wreszcie nabyć choćby jedną płytę Artysty!

Alessandro Safina - materiał prasowy
Alessandro Safina – materiał prasowy

Bilety można kupić u Organizatora koncertu – firmy High Note Events, działającej pod marką MAKROCONCERT (strona makroconcert.pl), za pośrednictwem stron: eventim.pl i ebilet.pl oraz w salonach Empik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.