Kultura

Ania Szarmach – Colors of Music

Ania Szarmach - fot. materiały organizatora

13 marca 2019 roku w klubie 12on14 Jazz Club odbędą się dwa niezwykle nastrojowe koncerty Ani Szarmach z zespołem.

Koncerty noszą nazwę Colors of Music, czyli kolory muzyki. Jest to paleta barw stworzona z emocji artystów na scenie. Wzruszające i refleksyjne jazzowe ballady, zmysłowe utwory soulowe oraz żywiołowe i ekspresyjne piosenki groove’owe. Tak zapowiada się pełna improwizacji, muzyczna podróż, w którą słuchacze wyruszą wraz z artystami.

Ania Szarmach zachwyca nie tylko głosem i niezwykłą wrażliwością, ale również nieustannym poszukiwaniem nowych, nieodkrytych przestrzeni muzycznych. Niesamowita energia bijąca ze sceny zaraża wszystkich słuchaczy, którzy na długo pozostają we władaniu nieziemskiego głosu Ani oraz gry jej fantastycznego zespołu.

Marzec jest miesiącem szczególnie ważnym dla artystki. Napisała o tym: – Wszystkie moje płyty i muzyczne projekty powstawały w tym miesiącu. Kiedy wiosna się budzi, budzą się również pomysły i wena twórcza. W marcu kilka lat temu napisał do mnie maila Frank McComb, który był moją największą inspiracją muzyczną, moim muzycznym idolem. Zobaczył moje nagrania w internecie i był zachwycony. To jest magiczna historia, bo jakiś czas później zorganizowaliśmy wspólną trasę koncertową i nagraliśmy razem piosenkę, która znalazła się na moim ostatnim albumie. Piosenkę o naszych niezależnych ścieżkach muzycznych, które się przecięły. Obecnie jestem w trakcie nagrywania najnowszego albumu i pracy twórczej nad najnowszym projektem Colors of Music.

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów od lat pracuje z wieloma wysoko cenionymi muzykami polskiej i światowej sceny popowej i jazzowej. Do współpracy nad swoimi albumami i udziału w koncertach zaprasza zawsze najlepszych instrumentalistów oraz wokalistów. W nagraniach jej piosenek wzięli udział między innymi: Marcin Wasilewski, Adam Bałdych, Frank McComb, Anna Maria Jopek, chór Sound’n’Grace, Ryszard Bazarnik, Kuba Badach, Piotr Żaczek, Robert Luty, Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Michał Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Michał Tokaj i wielu innych. Gościem specjalnym koncertów 13 marca br. będzie David „Fingers” Haynes – światowej klasy perkusista. Jest pionierem i znanym na całym świecie wirtuozem maszyn perkusyjnych. Grał i współpracował z Prince’m, Chaką Khan, Richardem Boną, Victorem Wootenem, Tillem Brönerem.

Ania Szarmach - fot. materiały organizatora
Ania Szarmach – fot. materiały organizatora

Jako niezależna artystka Anna Szarmach nagrywa płyty samodzielnie – jest producentką i autorką wszystkich swoich albumów. Do tej pory wydała cztery: Sharmi, InnaPozytywka oraz najnowszy Shades of Love. Współproducentami ostatniej płyty są: Maciej “Envee” Goliński – muzyk, producent i DJ oraz Grzegorz “Jabco” Jabłoński – kompozytor, wszechstronny muzyk, producent, pianista i aranżer, a zarazem kierownik muzyczny zespołu Ani. W chwili obecnej w tym samym składzie artystka przygotowuje najnowszy, międzynarodowy album. Podczas koncertu Colors of Music będzie można usłyszeć premierowe wykonania najnowszych piosenek.

W skład zespołu, który wystąpi w klubie 12on14 Jazz Club, wchodzą: Anna Szarmach (leader, wokal, piano), Grzegorz „Jabco” Jabłoński (instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne), David „Fngers” Haynes (perkusja, drum machine), Maciej „Envee” Goliński (dj, programowanie), Robert Kubiszyn (bas), Kacper Stolarczyk (gitara), Kasia Dereń i Irena Kijewska (chóry).

Mnie osobiście fascynuje fakt, że w zespole wystąpi Robert Kubiszyn. Fantastyczny basista rzadko bywa w Polsce. Występuje – jako muzyk sesyjny – z wieloma uznanymi artystami z całego świata. Spośród polskich artystów grał między innymi z Anną Marią Jopek i Grzegorzem Turnauem. Jego gitarę słychać na kilkunastu albumach oraz w kilkunastu filmach i spektaklach teatralnych.

Ania Szarmach z zespołem - fot. materiały organizatora
Ania Szarmach z zespołem – fot. materiały organizatora

Koncerty odbędą się 13 marca 2019 r. w klubie 12on14 Jazz Club (ul. Noakowskiego 16 w Warszawie), w godzinach: 19:00 – 20:30 i 21:30 – 23:00.

Bilety można nabyć za pośrednictwem strony 12on14club.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.