Kultura

Baletowa Jesień 2018

Portret zbiorowy

Kilka dni temu na łamach naszego portalu ukazała się kolejna zapowiedź marcowych spektakli Romeo i Julia w wykonaniu legendarnego Moscow City Ballet(zob. https://heroldtargowka.pl/romeo-i-julia-coraz-blizej/), a tu znowu trzeba zajrzeć do kalendarza.

Oto bowiem najlepsza grupa baletowa świata już ma zaplanowaną nową zimową trasę w grudniu 2018 roku! Założony przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova  zespół tancerzy klasycznych pod koniec roku grupa zaprezentuje polskim widzom aż trzy wspaniałe spektakle: Jezioro Łabędzie, Dziadek do Orzechów i Śpiąca Królewna.

Występy Moscow City Ballet charakteryzują  olśniewające kostiumy, magiczna scenografia i pełna emocji muzyka. Przypomnijmy, że muzykę do tych spektakli skomponował Piotr Czajkowski. W każdym z nich miał swój udział Marius Petipa, który był autorem lub współautorem pierwotnej choreografii Jeziora Łabędziego i Śpiącej Królewny oraz współautorem libretta Dziadka do Orzechów i Śpiącej Królewny.

Dziadek do Orzechów
Dziadek do Orzechów – materiał prasowy

Zdaniem krytyków, czarowi tych spektakli i Moscow City Ballet nie można się oprzeć. Artyści tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. W ostatnich latach przedstawienia znakomitej grupy baletowej w Polsce obejrzało ponad 200 tysięcy osób!  Ogromne wrażenie wywołuje talent tancerzy i profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią, pokazują nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Ten, kto jeszcze nie miał okazji podziwiać talentu grupy lub chciałby ponownie przeżyć te niesamowite chwile, już za kilka miesięcy będzie miał ku temu okazję.

Jezioro Łabędzie - materiał prasowy
Jezioro Łabędzie – materiał prasowy

Warszawscy widzowie będą mogli skorzystać z tej okazji 14 grudnia (Jezioro Łabędzie) i 15 grudnia (Dziadek do Orzechów). Szkoda, że ominie nas Śpiąca Królewna! Jednak wkrótce przedstawimy harmonogram pokazów poszczególnych występów również w innych miastach, a wówczas kto wie? Wszak mamy XXI wiek!

Śpiąca Królewna
Śpiąca Królewna – materiał prasowy

Mamy dopiero luty, a już organizator – firma High Note Events, działająca pod marką MAKROCONCERT – poinformował, że można kupować bilety na wszystkie spektakle. Są one dostępne na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.