Kultura

Bednarek i jego goście w Stodole

BEDNAREK

Już za dwa dni, 24 listopada 2018 roku, w Klubie Stodoła zostanie zorganizowany koncert z okazji 10-lecia aktywności scenicznej Kamila Bednarka i jego zespołu. Na scenie pojawią się także: Natalia Kukulska, Ewa Farna, Enej, Rafał Karwot, Grubson, BRK, Jarecki oraz Igor Herbut.

Przypomnijmy, że Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał 10 lat temu w formacji StarGuardMuffin. Od samego początku kapela dużo koncertowała, brała udział w wielu festiwalach, na których sięgała po liczne nagrody. Bez wątpienia medialny rozgłos SGM zawdzięczała swojemu frontmanowi, Kamilowi Bednarkowi, który zdobył II miejsce w telewizyjnym talent show Mam talent! To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu, zatytułowany Szanuj (2010 r.), stał się prawdziwym bestsellerem. W dwa miesiące osiągnął status podwójnej platyny.

W 2011 roku młodzi muzycy wyruszyli w bardzo długą trasę koncertową po całym kraju, a następnie spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley’a Tuff Gong, w Kingston na Jamajce. Zrealizowali tam pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. W nagraniach wzięli udział m.in. Capleton, Steve Newland z Rootz Underground czy saksofonista Dean Fraser. W czerwcu 2011 roku ukazała się epka o wymownym tytule Jamaican Trip, na której dodatkowo pojawił się 50-minutowy film dvd z pobytu za Wielką Wodą.

W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj SGM) oraz dwoma nowymi muzykami rozpoczął pracę nad nową płytą formacji BEDNAREK. Krążek Jestem pojawił się w sprzedaży w listopadzie. Pochodzą z niego takie utwory, jak Jestem sobą…, Think About Tomorrow, nastrojowa Cisza czy Dni, których nie znamy –  własna wersja starego przeboju Marka Grechuty.

W czerwcu 2015 ukazała się druga studyjna płyta, pod szyldem BEDNAREK,  zatytułowana Oddycham, na której znalazła się część materiału  zarejestrowanego na Jamajce. Ponownie na albumie gościnnie wystąpiło kilku znamienitych muzyków, między innymi sekcja dęta Deana Fraser’a z Kingston na Jamajce, Junior Kelly czy Albarosie. Z polskich wykonawców na szczególną uwagę zasługuje udział skrzypka, Michała Jelonka, który znakomicie wkomponował się w stylistykę reggae.

1 grudnia 2017 ukazał się najnowszy album Kamila Bednarka TALIZMAN, który  został wydany został przez wytwórnię SPACE RECORDS, założoną na początku 2017 roku przez Kamila Bednarka.

BEDNAREK ma na swoim koncie występy na Festiwalu w Ostródzie, Przystanku Woodstock, w Jarocinie czy na sopockich Top Trendach. Gościł na Wyspach,  odwiedził również Stany Zjednoczone. Występy na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane sercem, a  nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek, bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością.

W roku 2018 Kamil Bednarek wraz z zespołem obchodzą 10-lecie aktywności scenicznej. Formacja zaplanowała huczne, muzyczne obchody dekady działalności, które odbędą się już 24 listopada w warszawskiej Stodole. Tego wieczoru nie zabraknie największych hitów Kamila, solidnej dawki energii i dobrej zabawy.

Gospodarz koncertu, Klub Stodoła, poinformował naszą redakcję, że została jeszcze ostatnia pula biletów na miejsca stojące. Można je nabyć w kasie Klubu (Warszawa, ul. Batorego 10) lub za pośrednictwem stron stodola.pl i ticketclub.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.