Kultura

Coma zagra w Stodole

COMA_tytułowe

28 listopada 2019 roku w warszawskim Klubie Stodoła zagra zespół Coma. Grupa znana jest przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.

Zespół powstał w czerwcu 1998 roku w Łodzi, pod nazwą Voo Doo Art. Wiosną 1999 roku Coma zadebiutowała w łódzkim klubie Vampir, zaś pierwszy poważny koncert zorganizowano podczas juwenaliów 99 Politechniki Łódzkiej. W 2000 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo grupy: singel Skaczemy/Pasażer. W maju 2004 r. zespół wydał swój pierwszy album pt. Pierwsze Wyjście z Mroku, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i – co najważniejsze – przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii „Album Roku – Rock”. W tym samym roku Coma została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Przez kolejne lata zespół wydał pięć płyt studyjnych, z których trzy pokryły się platyną i złotem. Ukazały się również trzy wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota Płyta). Za każdy z polskich albumów studyjnych zespół otrzymał statuetkę Fryderyka w kategorii „Album Roku – Rock” oraz w kategorii: „Zespół Roku” i „Wokalista Roku”. Coma wydała dwa albumy angielskojęzyczne: Excess oraz Don’t Set Your Dogs On Me, które ukazały się na całym świecie.

Ów wyróżniony wokalista zespołu – to Piotr Rogucki, będący także aktorem. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Kazimierza Solskiego w Krakowie jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej. Wydał trzy albumy solowe: Loki – Wizja Dźwięku (2011 r.), 95-2003 (2012 r.) oraz J.P. Śliwa (2015). Osobiście uważam, że jego udział w filmie Gotowi na wszystko. Exterminator był wartością dodaną.

Przez cały okres od czasu pierwszego wydawnictwa zespół Coma nieprzerwanie koncertuje. W latach 2007 – 2009 grupa supportowała m.in Pearl Jam, Linking Park podczas koncertu na Stadionie w Chorzowie, ponadto wystąpiła na Metal Hammer Festival w Spodku przed grupą Tool.

Jesienią 2012 roku Coma pojechała w specjalną trasę, pod nazwą Ulubiony numerek, z okazji 15-lecia zespołu. Trasa obejmowała 27 koncertów w 25 miastach. Jej niezwykłość polegała na tym, że podczas występów losowo – z dwóch kół losujących – wybierano utwory, jakie zespół miał zagrać.

W 2013 r. Coma uczestniczyła w europejskiej trasie koncertowej ze szwedzkim zespołem Therion. Trasa, która obejmowała sześć europejskich miast: Romangnano (Włochy), Pratteln (Szwajcaria), Paryż (Francja), Londyn (Anglia), Leeuwarden (Holandia) oraz Frankfurt nad Menem (Niemcy), cieszyła się sporym zainteresowaniem.

W ostatnich latach zespół Coma z powodzeniem pojawił się na trasie w Anglii (Manchester, Londyn, Sheffield, Birmingham, Southampton, Liverpool) w Szkocji i w Irlandii.

COMA na plakacie - materiał prasowy
COMA na plakacie – materiał prasowy

Coma jest jedynym łódzkim zespołem rockowym, który przez 20 tygodni nie opuszczał pierwszego miejsca na liście przebojów Radia Łódź. Ma za sobą kilka koncertów na antenie radiowej „Trójki”.

W czerwcu 2009 r. miał miejsce specjalny koncert zespołu Coma wraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich – marzenie każdej rockowej grupy. W kolejnych latach zespół występował z orkiestrą kilkukrotnie w różnych miejscach w Polsce. Koncerty symfoniczne Comy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na te wydarzenia wyprzedają się kilka miesięcy przed koncertami.

Logo Stodoły - materiał prasowy
Logo Stodoły – materiał prasowy

Organizator – Klub Stodoła – poinformował nas, że są już dostępne bilety na koncert organizowany 28 listopada 2019 roku. Ceny biletów są zróżnicowane: na miejsca stojące – po 70,- zł (I pula) i 77,- zł (II pula); na miejsca siedzące (balkon) – po 100,- zł (I pula) i 120,- zł (II pula). Można je nabyć w kasie Klubu oraz za pośrednictwem stron: stodola.pl i ticketclub.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.