Kultura

Dorota Osińska wystąpi w Stodole

Dorota Osińska zaprasza

7 kwietnia 2019 roku w warszawskim Klubie Stodoła wystąpi Dorota Osińska – Artystka Ponadprzeciętna. Przypomnijmy, że przed sześciu laty była finalistką drugiej edycji programu The Voice of Poland. Jej interpretacja “Calling You” przekroczyła  już 14 milionów wyświetleń w internecie, poruszyła najgłębsze emocje i doprowadziła do łez największych twardzieli. Ówczesny juror, Marek Piekarczyk, też nie wstydził się łez i powiedział: „Pamiętaj o swojej wielkiej sile”.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=_LNcX1eS6qA
 
Siłą Doroty Osińskiej jest nie tylko jej wspaniały głos. Ma niezwykłą umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktu z widownią: a to rozbawi anegdotą, a to wciągnie publiczność  do wspólnego muzykowania, a to powie coś bezpośrednio od siebie. Nie ukrywam, że miałem szczęście doznać tego osobiście. Otóż, jednym z wydarzeń wieczoru sylwestrowego, zorganizowanego w 2009 roku w Teatrze Rampa, był recital Doroty Osińskiej. Artystka poradziła sobie na scenie, mimo, że – jak sama przyznała – źle się czuje, kiedy nie towarzyszy jej akompaniament zespołu. Skorzystała z półplaybacku, ale Jej głos brzmiał na żywo, roztaczając wokół piękne barwy. Śpiewała utwory z dwóch swoich dotychczasowych płyt (Idę i Kamyk zielony) oraz piosenki filmowe (między innymi z Króla Lwa i z Pocahontas). Na bis dodatkowo zagrała na flecie, po czym oświadczyła, że musi iść nakarmić swoje dziecko, co zostało uszanowane przez rozbawioną publiczność. Od tego czasu dziecko urosło, co zresztą widać na przywołanym wcześniej filmiku.
Kamyk zielony - okładka płyty
Kamyk zielony – okładka płyty

Dorota Osińska ukończyła andragogikę i animację kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2003 r. jest aktorką warszawskiego Teatru Rampa. Ma na koncie setki zagranych koncertów i spektakli, liczne cenne nagrody muzyczne i teatralne, współpracę z największymi osobowościami ze świata kultury w Polsce (Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny) i na świecie (Jose Carreras, Rick Allison). Warto zwrócić uwagę, że podczas XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w 2003 roku, otrzymała nagrodę specjalną przyznaną Jej i wręczoną osobiście przez niezwykle rzadko pokazującą się publicznie Ewę Demarczyk!

Artystka wydała cztery albumy: Idę (2004), Kamyk zielony (2010), Teraz (2013) oraz Dorota Osińska (2018). Wszystkie te płyty promowała licznymi koncertami w Polsce i na świecie, zdobywając coraz szerszą rzeszę fanów. Aktualnie trwają intensywne prace nad piątym, solowym albumem.

Teraz - okładka płyty
Teraz – okładka płyty

Ostatnim dużym wydarzeniem, w którym uczestniczy Dorota Osińska, jest spektakl Eva w reżyserii Joanny Szczepkowskiej (premiera w Teatrze Rampa – 3.11.2018 r.). Artystka wcieliła się w nim w rolę legendarnej, amerykańskiej piosenkarki Evy Cassidy.

Warszawski koncert Doroty Osińskiej odbędzie się na Open Stage. Artystka zaprezentuje zarówno znane i uwielbiane przez publiczność utwory, jak i nowe, autorskie piosenki, w fantastycznych aranżacjach (znanego m.in. z projektu Button Hackers) Pawła Steczka.

W zapędzonym, oszalałym, pogubionym świecie, warto znaleźć przestrzeń na wzruszenie, szczerą emocje, głębszą refleksję, nawet smutek i łzy, a w tym właśnie specjalizuje się Dorota Osińska.

Okładka płyty "Dorota Osińska"
Okładka płyty “Dorota Osińska”

Bilety są dostępne w kasie Klubu Stodoła (Warszawa, ul. Stefana Batorego 10) oraz za pośrednictwem stron internetowych: stodola.pl i ticketclub.pl. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.