Kultura

Eros Ramazzotti wystąpi jesienią

plakat

Jeden z najpopularniejszych włoskich wokalistów, Eros Ramazzotti, wystąpi wkrótce na jedynym koncercie w Polsce. Włoską gwiazdę będzie można zobaczyć i wysłuchać na żywo 20 października 2019 roku w warszawskiej Hali Torwar. To wyjątkowe muzyczne wydarzenie będzie częścią światowej trasy koncertowej.

Eros Ramazzotti na scenie - fot. materiał prasowy
Eros Ramazzotti na scenie – fot. materiał prasowy

Artysta jest obecny na scenie muzycznej już od lat osiemdziesiątych i cieszy się ogromną popularnością oraz sympatią fanów na wszystkich kontynentach. Już jego pierwszy krok – udział w konkursie Nowych Głosów w 1981 roku – zaowocował zwycięstwem i pierwszym kontraktem płytowym. Efektem był album Ad un amico (1982).

Prawdziwy debiut miał miejsce na festiwalu w San Remo w 1984 roku, gdzie w kategorii młodych wykonawców zaprezentował piosenkę Terra promessa. Rok później, na tym samym festiwalu, zaprezentował utwór Una storia importante, który pozwolił artyście na oficjalne wejście na europejski rynek muzyczny. Nic dziwnego, że w 1986 roku Ramazzotti kolejny raz wystąpił w San Remo i, z piosenką Adesso tu, znowu odniósł sukces.

Eros Ramazzotti i confetti - fot. materiał prasowy
Eros Ramazzotti i confetti – fot. materiał prasowy

W ciągu ponad 30-letniej kariery artystycznej Ramazzotti wydał 18 albumów studyjnych i sprzedał na całym świecie ponad 40 milionów płyt. Dzięki albumowi  Tutte storie Eros zagościł na szczytach wszystkich list przebojów w Europie. Równie wysoko notowane były Eros i Dove c’e musica. Wylansował wiele międzynarodowych przebojów, a wśród nich Parla con me, Più bella cosa, Un’emozione per sempre. Do historii muzyki przeszedł jego słynny duet z Tiną Turner, Cose della vita, nagrany między innymi na płycie Eros – Greatest Hits (1997). Znalazł się tam również utwór Musica e, wykonany w duecie z Andrea Bocellim.

Muzyk miał również przyjemność występować z takimi gwiazdami, jak Joe Cocker czy tenor Luciano Pavarotti. W lipcu 2018 roku, podczas koncertu na Malcie, Ramazzotti wystąpił gościnnie z uznawanym za najlepszego tenora lirycznego świata – Josephem Calleją – z okazji jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej tenora. Eros pojawiał się również na wielu międzynarodowych festiwalach, na których wystąpił na jednej scenie z takimi sławami, jak  Rod Stewart czy Elton John.

Eros Ramazzotti zaprasza - fot. materiał prasowy
Eros Ramazzotti zaprasza – fot. materiał prasowy

Długo można pisać o sukcesach Erosa Ramazzottiego. Najważniejsza jednak jest informacja, że … przyjeżdża on do Polski. Według moich wyliczeń będzie to jego czwarta oficjalna wizyta w naszym kraju. Koncert w Warszawie – organizowany przez firmę High Note Events, działającą pod marką MAKROCONCERT – niewątpliwie będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich miłośników Erosa Ramazzottiego, muzyki włoskiej oraz pop. Jako dojrzały muzyk i gwiazda wielkiego formatu, artysta zaprezentuje w stolicy najbardziej znane utwory swojej twórczości z ostatnich trzech dekad.

Eros Ramazzotti z gitarą akustyczną - fot. materiał prasowy
Eros Ramazzotti z gitarą akustyczną – fot. materiał prasowy

Bilety na październikowy koncert Erosa Ramazzottiego można kupować za pośrednictwem stron: makroconcert.pl, ebilet.pl i eventim.pl oraz w salonach Empik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.