Kultura

Grają o marzenia seniorów

21 kwietnia 2018 roku w Klubie Stodoła odbędzie się finałowy koncert akcji charytatywnej “Gramy o Marzenia Seniorów”.

Bardzo ważne jest to, że inicjatorami tej akcji są … nastolatkowie. Wszystko zaczęło się w listopadzie 2017 roku, kiedy gimnazjaliści odwiedzili dom opieki dla seniorów “Sekwoja” w Woli Mrokowskiej (powiat Piaseczno, gmina Lesznowola). Młodzi ludzie grają na różnych instrumentach muzycznych i tworzą zespół OBSESJA. W jego skład wchodzą:  Ludwika Ludew, Jakub Borkowski, Franciszek Piotrowski, Wiktor Sygnowski. W ramach szkolnego projektu o nazwie “Muzyka Łączy Pokolenia”  odwiedzają seniorów w domach opieki. Doszli bowiem do wniosku, że do tych domów rzadko przychodzą osoby, które grają dla nich muzykę, a czasami jest ona ważniejsza od leków.

Pomysłodawcy koncertu - materiał prasowy
Pomysłodawcy koncertu – materiał prasowy

– Każdy nastolatek w naszym wieku musi zrobić projekt gimnazjalny. Zazwyczaj jest to prezentacja lub referat na jakiś nudny temat. My jednak chcieliśmy, aby był on dla nas czymś więcej. Czymś, co zmieniłoby nasze życie i wpływało na życie innych. Chcieliśmy podzielić się naszą pasją – muzyką i poprzez nią dotrzeć tam, gdzie niesie ona nadzieję. W ten sposób powstała nasza charytatywna trasa koncertowa po domach opieki społecznej – przyznaje 14-letni Jakub Borkowski, inicjator projektu.
Koncert w Stodole to wielki finał cyklu kilkunastu koncertów, jakie młodzieżowy zespół OBSESJA zagrał w domach opieki między listopadem 2017 a kwietniem 2018 roku.

– Od listopada, co piątek jeździmy do samotnych osób w domach opieki. Muzyka dla nich jest czasem ważniejsza od leków. Często po koncercie rozmawiamy z nimi i poznajemy ich pragnienia. Na przykład pan Zdzisław chciałby mieć ciepłe bambosze, a pani Teresa chciałaby jeszcze kiedyś odwiedzić miejsc, gdzie się urodziła – dodaje Jakub.
Finałem całego przedsięwzięcia będzie, organizowany 21 kwietnia, w warszawskiej Stodole, koncert charytatywny, w którym wezmą udział muzycy z popularnych zespołów w latach 60., 70. czy 80. Pomysłowa młodzież zaangażowała do swojego projektu wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej. Podczas koncertu wystąpią m.in. Poznakowski Band (Czerwono-Czarni, Trubadurzy), Neuoberschlesien, Kuba Sienkiewicz – solo (Elektryczne Gitary), Tomek Lipiński z zespołem (Ex-Tilt, Ex-Brygada Kryzys), Strojnowy – Piotr Strojnowski (Ex-Daab), Funky Tank – Zbyszek Bieniak (Ex-Oddział Zamknięty), Vienio, Weiss i wielu innych. Wszyscy artyści zgodzili się na charytatywny udział w wydarzeniu.

Koncert poprowadzą: Jakub Borkowski, Piotr Stelmach oraz Jakub Wesołowski.
Pieniądze z imprezy zostaną przekazane na spełnienie marzeń samotnych osób starszych.

 Nie może Was tam zabraknąć, bo jeśli nie Wy, to nie będzie nikogo, kto spełni marzenia pana Zdzisława, pani Teresy i wielu innych osób, które nawet już nie marzą, aby ich marzenia się spełniły – podsumowuje Jakub Borkowski.

Redakcja naszego portalu również zachęca P.T. Czytelników do udziału w koncercie. Wszak seniorów jest coraz więcej!

Bilety:
– 50 PLN (dla osób dorosłych)

– 30 PLN (dla dzieci i młodzieży do lat 15)

– 30 PLN (w ramach akcji “Zabierz na koncert babcię i dziadka”) – dla seniorów można kupić w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) lub za pośrednictwem stron internetowych: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.