Kultura

Happysad otwiera

Happysad_tytułowe

25 września 2020 roku, na warszawskim Stadionie Syrenka, wystąpi zespół Happysad.  Jedna z najpopularniejszych polskich formacji zaprezentuje publiczności swoje największe hity, w tym materiał z najnowszego albumu Rekordowo Letnie Lato. Występ grupy ze Skarżyska-Kamiennej to element serii wydarzeń, którym przyświecać będzie idea wspólnego pożegnania lata w wyjątkowo muzycznej i bezpiecznej atmosferze. Happysad – to pierwsza ogłoszona gwiazda, która zasili line-up serii koncertów, odbywających się na Stadionie Syrenka. Cykl koncertów Muzyczna Syrenka jest wspólnym projektem dwóch największych warszawskich organizatorów koncertów, zarządzających klubami: Hybrydy, Palladium, Proxima oraz Stodoła. Na scenie plenerowej zaprezentują się topowi polscy wykonawcy, których nazwy będą sukcesywnie prezentowane w najbliższym czasie. Inicjatywa pozwoli wszystkim uczestnikom na złapanie wrześniowych promieni słońca oraz wspólne pożegnanie lata w wyjątkowo gorącej i muzycznej atmosferze! Oprócz solidnej porcji wrażeń koncertowych, na obszarze stadionu dostępna będzie także strefa gastronomiczna, oferująca przekąski i napoje.

Realizacji przedsięwzięcia przyświeca cel organizacji wydarzeń w sposób maksymalnie bezpieczny. W trakcie koncertów wdrożony zostanie szereg środków bezpieczeństwa, zgodnych z bieżącymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W wydarzeniach będzie mogła wziąć udział limitowana liczba uczestników. Kontrola biletów będzie odbywać się bezdotykowo, a uczestnicy zostaną poproszeni o dezynfekcję dłoni przed wejściem na obszar stadionu. Organizatorzy zapewnią uczestnikom możliwość swobodnego przemieszczania się, z zachowaniem dystansu społecznego. Każdy uczestnik zostanie również poproszony o złożenie pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia.

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1200 występów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. W lipcu 2004 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany Wszystko jedno. Obecnie formacja ma na swoim koncie osiem płyt studyjnych, spośród których ostatnia –  Rekordowo Letnie Lato –  miała swoją premierę 29 listopada 2019 roku. Przy jej powstaniu zespół współpracował z pięcioma producentami (Leszek Kamiński, Jacek Miłaszewski, Paweł Cieślak, Marcin Bors, Bogdan Kondracki).

Happysad - plakat/fot. materiał prasowy
Happysad – plakat/fot. materiał prasowy

Zapewne wśród P.T. Czytelników są osoby, które nie wiedzą, gdzie jest Stadion Syrenki. Spieszę więc z informacją – tym bardziej, że do tej pory sam niewiele wiedziałem o nim. Otóż, stadion Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Warszawskiej mieści się przy ulicy Stefana Batorego, na tyłach Klubu Stodoła. Do 1963 roku należał do nieistniejącego już Miejskiego Klubu Sportowego „Syrena”. Był drugim warszawskim obiektem sportowym, który został odbudowany po II wojnie światowej. Ciekawostką jest fakt, że przed wojną mieściło się tam boisko Szkoły Podchorążych Lotnictwa – Grupy Technicznej.

Mam nadzieję, że zapowiadana przez nas seria koncertów otworzy bramy Stadionu Syrenki również na przedsięwzięcia innego rodzaju. Tymczasem, już 25 września 2020 roku zagra na nim grupa Happysad, która zaprezentuje swoje najważniejsze utwory, pochodzące z różnych okresów twórczości, w tym także materiał z najnowszego krążka. Otwarcie bram ma nastąpić o 18:00, a na godzinę 19:30 zapowiadany jest początek koncertu. Bilety (miejsca stojące), w cenie od 69 PLN, można nabyć za pośrednictwem stron: stodola.pl, ticketclub.pl, palladium.pl, hybrydy.pl oraz klubproxima.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.