Kultura

Hip-hopowe święto w Progresji

Bryson Tiller_plakat

Mają tylko po dwadzieścia kilka lat, a już wywołali euforię wśród krytyków muzycznych. 17 października 2017 roku w Marsylii rozpocznie się europejska część tournée Brysona Tillera. Po sukcesach, osiągniętych w tym roku na wielu scenach muzycznych w Stanach Zjednoczonych, raper odwiedzi 23 miasta w 13 krajach. W europejskiej części trasy jego gościem będzie SZA. 16 listopada młodzi artyści zawitają do warszawskiego klubu Progresja Music Zone.

Przedstawiciel Organizatora koncertu – agencji koncertowej Prestige MJMMateusz Pawlicki komentuje:

– Bryson Tiller to jedno z najgorętszych nazwisk w świecie hip-hopu w ostatnich miesiącach. Warto zaznaczyć, że za swój debiut raper otrzymał też nominację do nagrody Grammy w kategorii najlepszy utwór R&B oraz zdobył dwie statuetki BET Awards dla najlepszego nowego artysty i najlepszego artysty R&B/POP.

Bryson Tiller
Bryson Tiller

Wspomniany album – to T R A P S O U L. W serwisach streamingowych odsłuchano go ponad dwa miliardy razy! Druga płyta artysty, True to Self, również osiągnęła wielki sukces, zaś promujący ją singiel Somethin Tells Me, zanotował ponad 400 milionów odtworzeń na całym świecie.

SZA
SZA

Gość specjalny koncertu – raperka SZA – weszła na scenę muzyczną w 2012 roku ze swoją pierwszą EP-ką See.SZA.Run, zdobywając bardzo pozytywne recenzje krytyków muzycznych. Następnie wypuściła – przyjęte z wielkim entuzjazmem – S (w 2013 roku) oraz Z (w 2014 roku). W 2013 roku SZA podpisała kontrakt z Top Dawg Entertainment będąc pierwszą kobiecą artystką w tej wytwórni. Raperka napisała utwór Consideration oraz wykonała go na singlu Anti Rihanny w 2016. Była też autorką tekstu do utworu Nicki Minaj oraz Beyonce.

W czerwcu SZA wydała debiutancki album Ctrl, który przyjęty został niezwykle entuzjastycznie zarówno wśród fanów, jak i krytyków muzycznych, osiągając czołowe pozycje na listach Billboard oraz R&B Hip Hop Albums Charts.

– Nie dość, że będą to pierwsze koncerty obojga artystów w Polsce, to zarówno Bryson Tiller jak i SZA przyjadą do nas, aby promować swoje najnowsze wydawnictwa. Raperka już od kilku lat zachwyca krytyków, jej wcześniejsze utwory tylko podsycały oczekiwania wobec debiutanckiego albumu, który okazał się znakomity! Płyta „Ctrl” zadebiutowała na trzecim miejscu listy Billboardu, a wśród gości znajdziemy na niej m.in. Travisa Scotta, Kendricka Lamara, czy Isaiah Rashad. Natomiast Bryson Tiller będzie promować album „True to Self”, który jest następcą jego debiutanckiego krążka T R A P S O U L z 2015 roku. Warto dodać, że odsłuchano go w serwisach stremingowych ponad dwa miliardy razy!

– komentuje Marek Kurzawa z agencji koncertowej Prestige MJM.

Bryson Tiller i paprotka
Bryson Tiller i paprotka

Bryson Tiller zaskoczył  swoich fanów, udostępniając cały album w popularnych serwisach streamingowych na kilka tygodni przed zapowiadaną premierą! Jednak na szczęście wszystkich słuchaczy, 7 lipca raper wydał płytę również na tradycyjnym nośniku i krążek CD można nabyć w sklepach muzycznych.
– Wszystkie liczby oraz wyniki sprzedaży biletów wskazują na to, że popularność Brysona Tillera i zainteresowanie jego pierwszym koncertem w Polsce z każdym dniem rośnie. Z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, że będziemy bawić się w wypełnionej po brzegi Progresji

– zdradza Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

SZA i telewizory
SZA i telewizory

Wejściówki można nabywać poprzez strony internetowe: bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl i progresja.com oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Zdjęcia pochodzą z materiałów Organizatora koncertu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.