Kultura

Jaromir Nohavica powraca do Stodoły

Jaromir Nohavica_okładka

Występy Jaromíra Nohavicy w warszawskim Klubie Stodoła, w 2016 roku, spotkały się ze znakomitym odbiorem fanów. Już niedługo – 31 maja i 1 czerwca 2019 roku – czeski piosenkarz, autor tekstów i poeta powróci do Stodoły.

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Twórczość, mieszkającego na pograniczu kultur na Śląsku Cieszyńskim, Artysty przesiąknięta jest również polskimi akcentami. Nohavica swobodnie mówi po polsku. Niektóre piosenki, zwłaszcza na koncertach, wykonuje w polskiej wersji językowej. Być może dlatego jest bardzo popularny w naszym kraju.

Jaromir Nohavica  - materiał prasowy
Jaromir Nohavica – materiał prasowy

Choć swój pierwszy autorski album wydał w 1988 roku, to premierowym projektem studyjnym była płyta Mikimauzoleum z 1993 roku. Stała się ona jednym z najpopularniejszych czeskich wydawnictw muzycznych. Nowatorskie, jak na owe czasy, aranżacje stworzył Karel Plíhal. Kolejny projekt studyjny Dziwny wiek otrzymał Czeskie Grammy za płytę roku 1996. W 2009 roku ukazał się dwupłytowy album Świat według Nohavicy, z piosenkami autora w polskim tłumaczeniu i wykonaniu polskich artystów. Na początku 2013 roku jego utwór Minulost (w języku czeskim) trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia i pozostawał tam przez kilka tygodni. W 2017 roku piosenkarz wydał album pt. Poruba, który już chwilę po premierze zdobył wiele pozytywnych recenzji oraz uznanie w sieci.

Koncerty Artysty cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem, a sale koncertowe wypełniają się całkowicie. Fani Jaromíra Nohavicy będą mieli okazję usłyszeć go na żywo w Klubie Stodoła już 31 maja oraz 1 czerwca. U boku Artysty gościnnie wystąpią: Robert Kuśmierski (akordeon, piano) i Pavel Planka (instrumenty perkusyjne).

Jaromir Nohavica - plakat
Jaromir Nohavica – plakat

Bilety, sprzedawane w trzech kategoriach cenowych (III – 129 PLN, II – 149 PLN, I – 169 PLN) można kupić za pośrednictwem stron stodola.pl i ticketclub.pl oraz w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.