Kultura

Jesienna odsłona Festiwalu Polska w IMCE

Matka Ojciec tunel strachu

Teatr Tomasza Karolaka, IMKA, przyzwyczaił widzów do wysokiego poziomu i ambitnego doboru spektakli granych przy ulicy Konopnickiej w Warszawie. Jednym z atutów teatru są przeglądy pod nazwą Polska w Imce. Niecodzienny Festiwal Tetralny.

Już 12 i 13 października 2017 roku nastąpi jesienna odsłona piątej edycji festiwalu, która jest współfinansowana ze środków m.st. Warszawy. Rozpocznie ją przedstawienie Teatru Nowego w Krakowie Wysocki. Powrót do ZSSR, z kreacją Edwarda Linde-Lubaszenko. Muzyczny spektakl Piotra Siekluckiego z jego udziałem, oparty jest na songach Włodzimierza Wysockiego. To wstrząsająca historia jednej z największych postaci rosyjskiej kultury lat 60. i 70. XX wieku. W oparach alkoholu, przy dźwiękach kolejnych flaszek, płyną ze sceny ballady tragicznie zmarłego barda.

27 i 28 października obejrzeć będzie można Ślub Witolda Gombrowicza w interpretacji Anny Augustynowicz. Wybitna reżyserka otrzymała za tę koprodukcję Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru im. Kochanowskiego prestiżową Nagrodę im. Konrada Swinarskiego za najlepszy spektakl sezonu 2016/17. Kreujący Henryka Grzegorz Falkowski otrzymał Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą rolę męską. Wcześniej spektakl  zdobył Grand Prix 12. Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu. Otrzymał też nagrodę za reżyserię oraz dwie główne nagrody aktorskie – dla Grzegorza Falkowskiego za rolę Henryka i Arkadiusza Buszki za rolę Pijaka.

2 i 3 grudnia zostanie zaprezentowana oryginalna, muzyczna interpretacja Balladyny Juliusza Słowackiego, w reżyserii Agnieszki Olsten, z wrocławskiego Capitolu.
Na finał, jak zwykle, Narodowy Stary Teatr z Krakowa. Tym razem ze spektaklem Matka Ojciec Tunel Strachu w reżyserii Wojciecha Klemma – cenionego polskiego reżysera, mieszkającego w Berlinie. Błażej Peszek gra męża swojej rzeczywistej żony Katarzyny Krzanowskiej, a ich ojciec i teść, Jan Peszek, wciela się w postać dziecka. Otrzymujemy przewrotny portret współczesnej rodziny, dający wiele do myślenia.

Bilety na spektakl Wysocki są już w sprzedaży za pośrednictwem stron http://bilety.teatr-imka.pl/msi/Repertoire.aspx   i eBilet.pl. Wkrótce pojawią się tam kolejne bilety.

Autorką zdjęcia, które pochodzi z materiałów Teatru IMKA, jest Magda Hueckel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.