Kultura

Julia Marcell wystąpi w Stodole

JuliaMarcell2020

W ostatnim dniu lutego 2020 roku, w warszawskim Klubie Stodoła, wystąpi Julia Marcell.  Artystka zaprezentuje publiczności materiał z najnowszej płyty Skull Echo.

Julia Marcell, a właściwie Julia Górniewicz, pochodzi z Olsztyna. Już w okresie szkolnym była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W 2007 roku wydała EP-kę zatytułowaną Storm, która była debiutancką płytą artystki. Dzięki publicznej zbiórce pieniędzy w 2008 roku nagrała pierwszą pełną płytę, It Might Like You. Kolejne płyty zostały wydane w latach 2014 (Sentiments) i 2016 (Proxy). W 2011 roku została nagrodzona „Paszportem Polityki” w kategorii „Muzyka popularna”. Skomponowała i wykonywała muzykę podczas spektakli w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego: Kamienne niebo zamiast gwiazd (Teatr Nowy w Warszawie) i Kronos (Teatr Polski we Wrocławiu). Jest również kompozytorką muzyki do filmu Jak całkowicie zniknąć, którego reżyserem jest Przemysław Wojcieszek. Do tego imponującego dorobku młodej artystki należy dodać liczne koncerty w Polsce i za granicą. Występowała nawet w Japonii!

Julia Marcell - plakat/ materiał prasowy
Julia Marcell – plakat/ materiał prasowy

Najnowszy projekt Julii Marcell, Skull Echo – to płyta i film, które są ze sobą  tematycznie połączone, ale niezależne od siebie. Na płytę składa się jedenaście utworów, które przynoszą muzyczną zmianę – elektroniczne instrumentarium o szerokim brzmieniu, duże melodie i futurystyczna produkcja, w tekstach zaś kosmos, absolut i potrzeba bliskości. Album powstał w Berlinie, we współpracy z producentem muzycznym Michaelem Havesem.

Razem z muzyką przyszedł pomysł na film. Tematy podejmowane na płycie zainspirowały Julię Marcell do stworzenia scenariusza pełnometrażowej opowieści o tym samym tytule. Swój debiut fabularny rozwija wspólnie z producentką filmową Natalią Grzegorzek z Koskino.

Julia o projekcie:

Skull Echo to opowieść o czasie, percepcji i samotności. O głowach, w których jesteśmy uwięzieni, budując poprzez zmysły swój obraz świata – pełen niepewnych informacji, wybiórczo pamiętanych i dowolnie przekształcanych. To opowieść o pragnieniu porozumienia, o tęsknocie za drugim człowiekiem.

Moment i wieczność – to pierwszy singiel zapowiadający płytę Skull Echo. Towarzyszy mu teledysk wyreżyserowany przez Julię i wyprodukowany przez Sputnik Studio.

Według informacji, które dotarły do nas z Klubu Stodoła, jeszcze są bilety na ten, zapewne, arcyciekawy koncert. Można je nabyć w kasie Klubu (Warszawa ul. Stefana Batorego 10) oraz za pośrednictwem stron: stodola.pl i ticketclub.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.