Kultura

Katie Melua w drodze

Katie Melua tytułowe

Być może Katie Melua będzie pierwszą gwiazdą światowego formatu, która wystąpi w Polsce od czasu rozpoczęcia się epidemii koronawirusa. W pierwszej dekadzie października 2020 roku brytyjska artystka gruzińskiego pochodzenia zaprezentuje, podczas trzech koncertów, nowy materiał z premierowej płyty zatytułowanej Album No. 8.

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznakomitszych brytyjskich artystek. Nie wypada wymieniać wieku kobiety, ale skoro ktoś – mając 36 lat, zdobył 56 platynowych nagród, wydał 7 doskonałych, docenionych albumów i był dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy – cóż nam pozostaje?

Katie Melua Secret Symphony - okładka płyty/ fot. Roman Soroczyński
Katie Melua Secret Symphony – okładka płyty/ fot. Roman Soroczyński

Tym bardziej, że Katie Melua nie tylko śpiewa i gra na gitarze! Jest również kompozytorką i autorką tekstów. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, która stała się jej znakiem rozpoznawczym. Znana jest także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła za sprawą hitów takich jak: Nine Million Bicycles czy Perfect World. Swym przepięknym głosem i urzekającą osobowością zachwyca publiczność na całym świecie! Osobiście jestem zachwycony utworami, które znalazły się na albumie Piece by Piece.

Katie Melua Piece by Piece - okładka płyty/  fot. Roman Soroczyński
Katie Melua Piece by Piece – okładka płyty/ fot. Roman Soroczyński

16 października 2020 roku ukaże się nowa płyta, zatytułowana Album No.8, która jest zwieńczeniem niezwykłego okresu artystycznego Katie. Głębokie, osobiste teksty, inspirowane pieśniami ludowymi, ukazują, że Artystka próbuje zdefiniować pojęcie prawdziwej miłości oraz odróżnić je od bajkowego wyobrażenia. Magicznego, intymnego klimatu nadają niezwykłe aranżacje smyczkowe, które nawiązują do kompozycji wybitnych producentów i artystów: Charlesa Stepney’a, oraz Ramsey’a Lewisa.  Wydawcą płyty jest wytwórnia BMG.

Katie Melua Album No.8 - okładka płyty/ materiał Organizatora
Katie Melua Album No.8 – okładka płyty/ materiał Organizatora

Tuż przed premierą płyty Artystka zaprezentuje materiał z nowego wydawnictwa polskiej publiczności. Na stronie internetowej Katie Melua można wyczytać, że jedynie paryska Olimpia dostąpi zaszczytu goszczenia Artystki, zanim dotrze do Polski. Zatem śmiało można napisać, że uczestnicy koncertów w naszym kraju, jako pierwsi, będą mogli usłyszeć najnowsze nagrania Katie. Według zapewnień Organizatora tournée – Impresariatu OPRÓCZ ze Szczecina – podczas występów nie zabraknie także wcześniejszych, znanych i lubianych przez fanów hitów.

Oto terminy i miejsca koncertów Katie Melua:

7 października 2020 r. – Gdynia, Hala Gdynia;

8 października 2020 r. – Warszawa, Torwar;

9 października 2020 r. – Wrocław, Hala Orbita.

O ile wiem, są jeszcze bilety, które można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl.

Katie Melua plakat/ materiał Organizatora
Katie Melua plakat/ materiał Organizatora

Organizatorzy wydarzeń zapewniają o bezpieczeństwie koncertów i zachowaniu niezbędnych norm sanitarnych w związku z Covid19. Uczestnicy koncertów zostaną poinformowani przed wydarzeniami drogą emailową o zasadach udziału w koncercie zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.