Kultura

Kobieta Pierwotna w czasach współczesnych!

Kobieta Pierwotna - plakat

Kobieta Pierwotna pojawiła się na scenie 24 kwietnia 2008 roku, a więc niemal dziesięć lat temu. I oto już niedługo po raz trzechsetny wkroczy ona na deski teatralne.

Spektakularna i jedyna w swoim rodzaju Kobieta Pierwotna zjawi się przed warszawską publicznością, w Palladium, 19 listopada 2017 roku.

Nieco wcześniej odwiedzi Katowice (7 października – Pałac Młodzieży), Wrocław (8 października – ATM Scena na Bielanach) i Kraków (18 listopada – Teatr Ludowy). Zaś po spotkaniu z warszawską widownią pojedzie do Łodzi (24 listopada – Teatr D.O.M.), Torunia (1 grudnia – CKK Jordanki), Szczecina (2 grudnia – Sala Koncertowa) i Gdyni (Teatr Muzyczny NOWA SCENA).

Kobieta Pierwotna z jabłkiem
Kobieta Pierwotna z jabłkiem

Kobieta Pierwotna – to sztuka wybitnego litewskiego poety i dramaturga, Sigitasa Parulskisa, w adaptacji znanego scenarzysty i aktora – Cezarego Harasimowicza. Spektakl porusza szereg ponadczasowych problemów międzyludzkich. Zagadnienie braku porozumienia między kobietą a mężczyzną nie jest nikomu obce. Twórcy sztuki ukazują problem w „krzywym zwierciadle” – z dużą dozą humoru i z ogromnym dystansem.

Spektakl reżyseruje Arkadiusz Jakubik, zaś tytułową bohaterką monodramu jest legenda polskiej sceny teatralnej i kabaretowej – Hanna Śleszyńska.

Hanna Śleszyńska
Hanna Śleszyńska

Aktorka rewelacyjnie wciela się w postać! Wiarygodność interpretacji podkreślona jest przez sceniczny seksapil, frywolność i wrodzone uwodzicielstwo Artystki. Tworzy kreację, z którą mogłaby się utożsamiać każda kobieta. Postać, w którą wciela się Śleszyńska, jest w stu procentach świadoma swojej wartości. Flirtując z publicznością, nie boi się poruszać tematów tabu. Zwierza się widzom ze wszystkich swoich sekretów, przedstawia życiowe anegdoty, które rozśmieszają do łez. Jej błyskotliwe i prawdziwe komentarze – powodują wybuchy śmiechu, a jednocześnie prowadzą do wniosku, że ma rację!

Główna bohaterka to niewątpliwie prawdziwa kobieta z krwi i kości. Ma swoje słabsze dni, ale nie użala się nad sobą, gdyż wie, że w dzisiejszych czasach należy twardą być! Kolejne nieudane związki szufladkuje gdzieś w podświadomości i wytrwale próbuje znowu i znowu z kimś nowym. A potem budzi się rano i po raz nieskończony powtarza swoje ulubione:

NIGDY WIĘCEJ! Nigdy więcej nie pije alkoholu, nigdy więcej angażowania się, nigdy więcej seksu z przypadkowo poznanymi mężczyznami, nigdy więcej rozczulania się nad sobą!

Kobieta Pierwotna ciągle tropi, rozgląda się, szuka, dąży do odnalezienia choć jednego osobnika tego gatunku:

– Ach, gdzie są Ci porządni, inteligentni, wierni, pracowici, kochający mężczyźni? W dodatku wrażliwi i męscy rodem z powieści Jane Austin? Przecież i takich Bóg ponoć stworzył. Czy już wymarli?

Kobieta Pierwotna i mężczyzna
Kobieta Pierwotna i mężczyzna

Niestety, droga do osiągnięcia obranego celu jest wyczerpująca, długa i kręta. Składają się na nią niezliczone błędy przy wyborze partnera, kompromitujące wpadki, skrajne niedopasowanie oraz komiczne sytuacje, towarzyszące spotkaniom z nowo poznanymi mężczyznami.

Sztuka jest doskonałą odskocznią od codziennej rutyny życia. Jest to przedstawienie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn – w końcu skąd można się dowiedzieć więcej o kobietach, niż od nich samych?

Organizator – firma High Note Events, działająca pod marką MAKROCONCERT – zaprasza, gwarantując potężną dawkę humoru i zapadającą na długie lata lekcję o damsko-męskich relacjach!

Bilety można nabyć na stronach: www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w salonach Empik i w kasach teatrów.

 

Zdjęcia pochodzą z materiałów dostarczonych przez Organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.