Kultura

Kolędy Preisnera

Koncert z kolędami - fot. materiał prasowy

Jeszcze nie ochłonęli widzowie znakomitego koncertu Preisner’s Music, zorganizowanego 5 października w Krakowie, a już Organizator – Agencja Prestige MJM – zaprasza na koncerty Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy, które odbędą się w styczniu 2020 roku. W czterech polskich miastach publiczność usłyszy najpiękniejsze kolędy, które dotykają problemów współczesnego świata. Znalazły się one na albumie wydanym w 2015 roku. Autorami tekstów są Ewa Lipska i Jan Nowicki. Wspólnym mianownikiem utworów jest fakt, że zostały one skomponowane przez Zbigniewa Preisnera.

Zbigniew Preisner za pulpitem - fot. materiał prasowy
Zbigniew Preisner za pulpitem – fot. materiał prasowy

Podczas koncertów na pewno nie zabraknie także tej najpiękniejszej – Kolędy dla nieobecnych, ze słowami Szymona Muchy. Jest to ulubiony utwór nie tylko słuchaczy, ale także samych wykonawców. W styczniu zaśpiewają: Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka, Maciej Balcar, Edyta Krzemień, Joanna Pocica oraz Jan Karpiel-Bułecka z zespołem. Solistom towarzyszyć będzie zespół złożony z najlepszych polskich muzyków.

Koncert z kolędami - fot. materiał prasowy
Koncert z kolędami – fot. materiał prasowy

Do grona szczęśliwych miast, gdzie trafią piękne kolędy, należą: Poznań – 22 stycznia (Sala Ziemi Poznań Congress Center), Zabrze – 24 stycznia (Dom Muzyki i Tańca), Warszawa – 26 stycznia (dwa koncerty w Filharmonii Narodowej) i Wrocław – 28 stycznia (Narodowe Forum Muzyki).

Bilety w cenie od 175 zł właśnie trafiły do sprzedaży. Kupić je można za pośrednictwem strony prestigemjm.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.