Kultura

Koncertowa cisza

opener2018_zsosnowska_Alter Art

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy tegorocznych koncertów zmieniają ich terminy lub odwołują je. Nie wiemy, jak długo potrwa koncertowa cisza. Mam nadzieję, że już wkrótce skończy się, ale teraz ze smutkiem informuję o kolejnych zmianach.

Aż o rok przesunięto termin koncertu Andrei Bocellego, który był zaplanowany na 22 sierpnia 2020 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Został on przeniesiony na 21 sierpnia 2021 roku, natomiast nie ulega zmianie jego lokalizacja.

Andrea Bocelli to aktualnie jeden z najbardziej popularnych artystów świata. W ostatnich latach jego koncerty niemal w każdym miejscu na kuli ziemskiej sprzedawały się do ostatniego miejsca. W Niedzielę Wielkanocną włoski tenor wystąpił w niezwykłym koncercie w pustej katedrze w Mediolanie. Transmisję online tego wydarzenia obejrzało niemal 2,8 mln ludzi na całym świecie. Był to największy koncert w historii muzyki poważnej realizowany na żywo. Liczba odtworzeń na YouTube sięga obecnie czterdziestu milionów!

Kocham Polskę, kraj Jana Pawła II, kocham również wrażliwość, kreatywność i hojność Polaków. Uwielbiam wielkich artystów, którzy pochodzą z tego kraju (…). Doceniam wasz głęboki sposób doświadczania muzyki oraz bezcenne ciepło i przywiązanie, z którymi zawsze mnie witacie. Jak wiecie, wybuch pandemii, który dotknął cały świat, tymczasowo narzucił między innymi przełożenie koncertów. Konieczne jest więc również przełożenie mojego warszawskiego występu. Dlatego też spotkanie zaplanowane na 22 sierpnia tego roku, zostaje przełożone na 21 sierpnia 2021 roku –

napisał w specjalnym oświadczeniu Andrea Bocelli.

Według informacji od Organizatora koncertu, Agencji Prestige MJM, zakupione dotąd bilety zachowują ważność. Wszelkie pytania można kierować na adres mejlowy bilety@imprezyprestige.com. Można także – za pośrednictwem strony prestigemjm.com – kupić wejściówki na przyszłoroczne wydarzenie w Warszawie.

Andrea Bocelli przed mikrofonem - fot. MJM PRESTIGE
Andrea Bocelli przed mikrofonem – fot. MJM PRESTIGE

Liczymy na to, że w tym roku dojdzie do skutku przynajmniej drugi z planowanych w tym roku koncertów Andrei Bocellego, organizowany przez – działającą pod marką MAKROCONCERT – firmę High Note Events. O ile wiem, na ten koncert, który ma się odbyć 21 listopada w krakowskiej TAURON ARENIE, jeszcze można – korzystając ze stron: makroconcert.pl, ebilet.pl i eventim.pl –  kupić bilety.

Open'er 2018 - fot. Monika Stolarska/Alter Art
Open’er 2018 – fot. Monika Stolarska/Alter Art

Również o rok przeniesiono tegoroczną edycję Open’er Festival w Gdyni. Nowy planowany termin to 30 czerwca – 3 lipca 2021 roku. Organizator imprezy, Agencja Alter Art, zapewnia, że większa część zapowiadanych na ten rok artystów pojawi się podczas przyszłorocznej imprezy. Jednocześnie zaznaczono, że program zostanie uzupełniony o sporo nowych elementów. Tegoroczne bilety zachowują ważność.

Open'er 2018 - fot. Zuzanna Sosnowska/Alter Art
Open’er 2018 – fot. Zuzanna Sosnowska/Alter Art

W obozach innych organizatorów na razie cisza… Jak znam życie, pracujący w nich ludzie harują, by – na wszelki wypadek – znaleźć rezerwowe terminy zbliżających się koncertów. Podziwiam ich za to i życzę sukcesów!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.