Kultura

Koncertowy grudzień 2018 roku w Stodole

Dżem

Często zastanawiam się, dlaczego w grudniu, a więc w okresie przedświątecznym, w Polsce odbywa się bardzo dużo koncertów. Na razie nie znalazłem żadnego racjonalnego uzasadnienia takiego stanu rzeczy. Pozostaje mi zatem krótka informacja o niektórych koncertach i… żal, że – ze względu na inne zajęcia – nie będę mógł w niektórych uczestniczyć.

Na co warto zwrócić uwagę choćby w warszawskim Klubie Stodoła? Niektóre koncerty zostały wprawdzie wyprzedane, ale warto wiedzieć, co jest na rzeczy.

1 grudnia, Łąki Łan – SOLD OUT

Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej “Łąki Łan & Dmuchawce”, która objęła tylko kilka miast. Podczas wydarzenia publiczność będzie miała okazję usłyszeć utwory zespołu w nowych aranżacjach. Formacja słynie z niesamowicie energetycznych występów i nie bez powodu jest nazywana jednym z najlepszych zespołów koncertowych w kraju. Wypracowali sobie niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Dla osób, które nie zdążyły zakupić biletów na wydarzenie mamy złą wiadomość – koncert został całkowicie wyprzedany.

2 grudnia, Illusion

Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych już w najbliższą niedzielę zaprezentuje fanom materiał z najnowszego albumu Anhedonia. Szósty studyjny krążek zespołu brzmi agresywnie, surowo i naturalnie. Siłę dziesięciu nowych utworów stanowią gorzkie, bezkompromisowe teksty, a także charakterystyczne brzmienie, oparte na mocnej sekcji rytmicznej, chropowatych gitarach i energetycznym wokalu Lipy. Podczas koncertu nie zabraknie również najważniejszych utworów w historii zespołu. Bilety nadal są w sprzedaży.

3 grudnia, Natalia Sikora – Open Stage

Natalia Sikora – aktorka i wokalistka, zwyciężczyni II edycji „The Voice of Poland” już w najbliższy poniedziałek wystąpi na Open Stage.  Jej wykonanie Cry Baby Janis Joplin poraziło i zaczarowało jurorów oraz publiczność muzycznego show. Dobę po emisji osiągnęło ponad milion wyświetleń w sieci. Rock & Roll, Blues i Hard Rock to gatunki, w których Sikora odnajduje się doskonale i bezkonkurencyjnie. Podczas koncertu w Stodole artystka zaprezentuje utwory z repertuaru Janis Joplin, jak również autorskie kompozycje z nadchodzącej płyty. Bilety dostępne w sprzedaży!

6 grudnia, Xxanaxx

26 października odbyła  się premiera nowego, długo wyczekiwanego albumu XXANAXX, zatytułowanego GRADIENT. W dniu premiery zespół wyruszył w promocyjną trasę koncertową, w ramach której już 6 grudnia zagra również w Warszawie! To właśnie w Stodole premierowo usłyszycie charakterystyczne dla grupy brzmienia w wyjątkowym, koncertowym wymiarze. Wejściówki na koncert są jeszcze dostępne w sprzedaży.

7 & 8 grudnia, Dżem

Są takie zespoły, które wrosły w klimat Stodoły, stając się nieodłączną jego częścią. Odwiedzają ją regularnie, za każdym razem gromadząc pełną salę swoich wiernych fanów. Dżem to zdecydowanie jeden z nich! Uznawany za jeden z najważniejszych zespołów polskiego blues-rocka, mający na swoim koncie takie nieśmiertelne przeboje, jak Whisky, List do M., czy Wehikuł Czasu wystąpi na deskach Klubu 7 oraz 8 grudnia. Ostatnia pula wejściówek na te wydarzenia jest jeszcze dostępna w sprzedaży!

15 grudnia, ØRGANEK – SOLD OUT

Czołówki list przebojów rozgłośni radiowych, liczne nagrody muzyczne oraz wyróżnienia, a także ponad 120 zagranych koncertów w Polsce i zagranicą – to tylko wybrane sukcesy zespołu ØRGANEK, który od wielu lat podbija serca polskich fanów. Uwielbiana przez polską publiczność grupa 15 grudnia wystąpi w Stodole. Biletów na wydarzenie od wielu tygodni nie ma już w sprzedaży.

Pełen harmonogram wydarzeń organizowanych przez Klub Stodoła oraz bilety na koncerty można znaleźć pod adresem stodola.pl.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.