Kultura

KULT na pomarańczowo

Kult_2020.10.09

Już w najbliższy piątek, 9 października 2020 roku, na warszawskim Stadionie Syrenka wystąpi KULT. Wydarzenie odbędzie się w ramach Pomarańczowej Trasy 2020.

Koncerty KULTU od dekad przyciągają rzesze fanów, którzy śpiewają razem z Kazikiem takie utwory, jak Arahja, Hej czy nie wiecie, Dziewczyna bez zęba na przedzie czy Baranek. Choć najważniejsze utwory KULTU są obowiązkowym elementem każdego występu, koncerty zachowują swój unikatowy charakter i każdy z nich na nowo podbija serca fanów.

Od momentu założenia przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę w 1982 roku, KULT nie traci na popularności. Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają zespół za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Od początku istnienia grupy powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych albumach zespołu. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym, a jego charyzma przyciągała na każdy koncert rzesze wiernych fanów.

KULT- plakat trasy 2020/ materiał Organizatora
KULT- plakat trasy 2020/ materiał Organizatora

Organizatorzy zapewniają, że w trakcie koncertu wdrożony zostanie szereg środków bezpieczeństwa, zgodnych z bieżącymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wejście na Stadion Syrenka będzie prowadziło przez Klub Stodoła, gdzie uczestnicy zostaną poddani bezdotykowej kontroli biletów, pomiarowi temperatury oraz weryfikacji pisemnych oświadczeń o stanie zdrowia. W wydarzeniu będzie mogła wziąć udział limitowana liczba uczestników. Organizatorzy zapewnią uczestnikom możliwość swobodnego przemieszczania się, z zachowaniem dystansu społecznego.

Przypomnijmy zatem: już 9 października legendarna grupa KULT zagra dla warszawskiej publiczności koncert plenerowy na Stadionie Syrenka. Organizatorzy poinformowali, że jeszcze są dostępne bilety na koncert. Można je nabyć za pośrednictwem stron: stodola.pl i ticketclub.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.