Kultura

Lady Pank z orkiestrą

Lady Pank zaprasza

W połowie kwietnia nadarza się okazja do wysłuchania na żywo bardzo ciekawego, wcale nie eksperymentalnego, koncertu zespołu Lady Pank z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej!

W naszym portalu informowaliśmy już o przygotowaniach do koncertu (zob. https://heroldtargowka.pl/lady-pank-zagra-symfonicznie/), niemniej warto przypomnieć co nieco.

Lady Pank Symfonicznie - plakat
Lady Pank Symfonicznie – plakat

W 2012 roku na rynku muzycznym ukazało się, w dwóch wersjach, wyjątkowe wydawnictwo kultowej polskiej, rockowej grupy Lady Pank, zatytułowane Symfonicznie. Na dwóch płytach grupy Lady Pank znalazło się 20 największych przebojów grupy, zarejestrowanych podczas jubileuszowych koncertów zespołu w Sali Kongresowej oraz katowickim Spodku, gdzie zespół wystąpił z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego. Utwory Lady Pank w symfonicznych aranżacjach poprzeplatane są przebojami muzyki klasycznej.

– Zamysł był taki: wybrać przeboje muzyki klasycznej, które można by jakoś skonfrontować z przebojami Lady Pank – mówi szef symfoników, Andrzej Szczypiorski.
Pomysł narodził się w 2008 roku, kiedy to zespół Lady Pank pierwszy raz zagrał z Orkiestrą Symfoników Gdańskich, w ramach Gdańskiego Widowiska Nocy Świętojańskiej. Aranżacje wszystkich utworów zrobił Marcin Szczypiorski (wiolonczelista Orkiestry Symfoników Gdańskich i Opery Bałtyckiej), który tak opisuje pracę nad płytą:

„Do każdego z utworów z repertuaru Lady Pank staraliśmy się podejść inaczej. W Kryzysowej narzeczonej czy w Zostawcie Titanica o doborze wstępu zadecydowała treść  tekstu piosenki. Dlatego do Kryzysowej narzeczonej pasowała nam Wesoła wdówka Lehara, a do Titanica – menuet Boccheriniego. Natomiast w Zawsze tam gdzie ty – w miejscu, gdzie u Pucciniego w Messa di Gloria chór zaczyna śpiewać Kyrie – u nas wchodzi gitara Borysewicza”.

A co mówi przedstawiciel grupy Lady Pank? Posłuchajmy:

https://www.youtube.com/watch?v=CLjupbOJL9c

Przypomnijmy zatem, że dwa symfoniczne koncerty Lady Pank zostały zaplanowane na 15 kwietnia (Torwar w Warszawie) oraz 19 kwietnia (Gdynia Arena w Gdyni).

Z tego, co wiem, zostały jeszcze bilety. Czy na każdy z tych koncertów? Nie wiem! Warto zajrzeć na strony www.stodola.pl i www.ticketclub.pl lub spróbować bezpośrednio w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.