Kultura

Lady Pank zagra symfonicznie

Bardzo lubię, kiedy podczas koncertów mieszają się różne style muzyczne. Okazuje się wówczas, że w muzyce nic nie jest oczywiste: orkiestra symfoniczna gra utwory rockowe, grupa rockowa gra muzykę klasyczną, standardy jazzowe współbrzmią z bluesem i tak dalej.

Swoistą sensacją na polskim rynku muzycznym stał się, zorganizowany 30 marca 2012 roku w katowickim Spodku, koncert zespołu Lady Pank z Orkiestrą Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego. Zaowocował on, wraz ze wspólnym koncertem zorganizowanym w Sali Kongresowej, dwupłytowym albumem Symfonicznie, który uzyskał status platynowej płyty.

Na koncertach słychać, że wszyscy świetnie się bawimy – wspomina Janusz Panasewicz. I dodaje – Zaśpiewałem kilka tysięcy normalnych koncertów, ale jak się pojawia ta potęga brzmienia, te smyki, bogate aranżacje… to robi się szczególny nastrój, tworzy się inna, równie fajna, jak na koncertach rockowych, atmosfera. Podczas koncertu w sali Kongresowej, już po drugim numerze było standing ovation i jak publiczność wstała to już stała przez dwie i pół godziny.

Trzy lata później ukazał się album Akustycznie, który był efektem akustycznych tras koncertowych z lat 2014-2015.

W 2017 roku grupa wyruszyła w kolejną akustyczną trasę koncertową, w trakcie której między innymi 7 kwietnia wystąpiła w warszawskiej Stodole. Kolejny występ w Stodole, 2 grudnia 2017 roku, był już „normalnym” koncertem, ale udowodnił, że Lady Pank nie zwalnia tempa. Nie byłem na tym koncercie, ale moja redakcyjna koleżanka wróciła oczarowana.

Teraz formacja zapowiada dwa wyjątkowe koncerty symfoniczne, które już w kwietniu odbędą się w Warszawie oraz Gdyni. Widzowie usłyszą nowe aranżacje najważniejszych utworów w karierze Lady Pank, wykonane w towarzystwie 40-osobowej orkiestry symfonicznej.

Lady Pank Symfonicznie - plakat
Lady Pank Symfonicznie – plakat

Tacy Sami, Marchewkowe Pole, Wenus Mars, Zawsze tam, gdzie Ty czy Mała Lady Pank – to utwory, bez których trudno wyobrazić sobie historię polskiego rocka. I choć wiele pokoleń słuchaczy niejednokrotnie miało okazję usłyszeć je na żywo, ich symfoniczne aranżacje pozwalają odkryć je zupełnie na nowo.

Dwa symfoniczne koncerty Lady Pank, zaplanowane na 15 kwietnia (Torwar w Warszawie) oraz 19 kwietnia (Gdynia Arena w Gdyni) będą wydarzeniami o dużym rozmachu produkcyjnym. Na scenie, oprócz członków zespołu, pojawi się również 40-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, pod batutą Andrzeja Szczypiorskiego. Całość zagwarantuje słuchaczom niezapomniane brzmienie, różniące się od tego, które znamy z klubowych występów grupy.

Przypomnijmy zatem terminy i miejsca  koncertów zatytułowanych Lady Pank Symfonicznie:

15 kwietnia –  Torwar, Warszawa// 19 kwietnia –  Gdynia Arena, Gdynia.

Wszystkie miejsca są siedzące. Bilety – oferowane w następujących cenach: Kategoria I – 155 PLN, Kategoria II – 125 PLN, Kategoria III – 95 PLN, Kategoria IV – 65 PLN (tylko w Gdyni) – można nabyć w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) lub za pośrednictwem stron: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl.

Pora na osobiste zaproszenie jednego z liderów grupy, Janusz Panasewicza:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.