Kultura

Makro-koncertowa połówka listopada

LORD OF THE DANCE zaprasza - fot. materiał prasowy

Na naszej stronie często zapowiadamy różne koncerty – organizowane w Warszawie i w innych miastach Polski. Tak się składa, że w drugiej połowie listopada 2019 roku jeden z naszych partnerów – firma High Note Events, działająca pod marką MAKROCONCERT – zapewni widzom z Warszawy sporą dawkę spośród nich.

LORD OF THE DANCE - fot. materiał prasowy
LORD OF THE DANCE – fot. materiał prasowy

Już 15 listopada na warszawskim Torwarze wystąpi grupa LORD OF THE DANCE. Artyści z Irlandii przyjadą ze znakomitym spektaklem Dangerous Games, który na Broadwayu okrzyknięty został arcydziełem w swoim gatunku. Utalentowani tancerze zaprezentują  nowoczesną, zaskakującą choreografię, łączącą elementy akrobatyczne z pięknym celtyckim tańcem. Korzenie spektaklu sięgają irlandzkiego folkloru i tańca tradycyjnego, a jednocześnie umiejętnie łączą je z elementami jazzu, baletu i freestyle.

Tydzień później, 22 listopada, na Torwar powróci słynny duet AL BANO i ROMINA POWER. Artyści powrócili po kilkunastoletniej nieobecności do swoich artystycznych pasji i na muzyczne sceny, gdzie towarzyszy im orkiestra. Wciąż śpiewają wspaniale, wzbudzając ogromny zachwyt publiczności oraz zdobywając serca starych, jak i nowych widzów na całym świecie. Zapewne do wielu słuchaczy powrócą gorące wspomnienia, co stanie się możliwe dzięki takim przebojom, jak: Felicita, Sempre sempre, Liberta, Ci Sara, Tu soltanto tu, Sharzan, Nostalgia Canaglia oraz wielu innym. Z całą pewnością znajdzie się także miejsce na nowe wzruszające akcenty muzyczne.

Al Bano i Romina Power na scenie - materiał prasowy
Al Bano i Romina Power na scenie – materiał prasowy

Nie zdążymy złapać oddechu, bo już 24 listopada na Torwarze pojawi się – znany przede wszystkim z piosenki The Lady In Red – legendarny irlandzki piosenkarz, Chris de Burgh. W ciągu trzydziestu lat kariery muzyk, który ma w dorobku 18 albumów studyjnych, 50 milionów sprzedanych płyt i ponad 2500 koncertów, tylko dwa razy odwiedził Polskę. Zatem fanom trafia się niesamowita gratka! Obok The Lady In Red –  zapewne usłyszymy również: Don’t Pay the Ferryman, Spanish Train, Patricia the Stripper, High on Emotion , A Spaceman Came Travelling oraz wiele innych przebojów legendarnego irlandzkiego piosenkarza i kompozytora.

Chris de Burgh - materiał prasowy
Chris de Burgh – materiał prasowy

Pora na zmianę lokalizacji… Ciągle narzekam, że stolica Polski nie ma hali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia. Coś jednak się dzieje! I oto 25 listopada w Teatrze ROMA wystąpi HARLEM GOSPEL CHOIR – najsłynniejszy na świecie chór tego typu muzyki. Dwa lata temu chór gościł w Polsce z utworami ADELE. Inspiracją obecnego tournée są utwory PRINCE’a – jednego z najbardziej innowacyjnych kompozytorów i wokalistów świata. W czasie koncertu po raz pierwszy usłyszymy nową odsłonę jego największych hitów: Purple Rain, Kiss, Raspberry Beret, Little Red Corvette, Let’s Go Crazy, When Doves Cry i wiele innych. Utwory te, zwielokrotnione najmocniejszymi czarnymi głosami, gwarantują wielce entuzjastyczne widowisko. Tym bardziej, że podczas koncertu artyści wykonają również utwory innych gwiazd światowej estrady.

Harlem Gospel Choir - materiał prasowy
Harlem Gospel Choir – materiał prasowy

Do zapowiadanych, listopadowych koncertów zostało niewiele dni, ale z obozu Organizatora – firmy High Note Events, działającej pod marką MAKROCONCERT – docierają do nas głosy, że za pośrednictwem strony makroconcert.pl można jeszcze kupić bilety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.