Kultura

Męskie Granie Orkiestra ma już frontmanów

Męskie Granie 2018 - logotyp

Już 14 lipca wystartuje dziewiąta trasa koncertowa Męskie Granie, w ramach której wystąpi najlepsza muzyczna reprezentacja w kraju. W tym roku sceną projektu, sponsorowanego przez markę Żywiec, zawładnie trio – KORTEZ, PODSIADŁO i ZALEWSKI, które stanie na czele Męskie Granie Orkiestra. Artyści nagrali singiel Początek, do którego powstał oryginalny teledysk kręcony „na żywca”.

W tym roku na fanów trasy czeka nowa odsłona polskiego grania na najwyższym poziomie. Wszystko za sprawą zaangażowania artystów, którzy wniosą do projektu powiew świeżości. Obdarzony lekko szorstkim głosem KORTEZ, powracający po długiej przerwie Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski, który nie tak dawno brawurowo zinterpretował utwory legendarnego Czesława Niemena, połączyli siły, stając na czele Męskie Granie Orkiestra. W zespole towarzyszą im Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Wszyscy artyści wspólnie będą przełamywać konwencje i style oraz eksperymentować z brzmieniami, każdorazowo serwując publiczności prawdziwą muzyczną ucztę.

Autorem słów i muzyki do singla Początek, promującego tegoroczną trasę, jest Krzysztof Zalewski. Po raz pierwszy można było usłyszeć utwór 22 maja między innymi w radiowej Trójce i w kanale Męskiego Grania na YouTube.

Teledysk do utworu nagrany jest mastershotem, czyli jednym, długim, perfekcyjnie dopracowanym ujęciem, nieprzerwanym żadnym cięciem ani montażem. Wymagało to od całej ekipy wielkiego zaangażowania, wielu prób i niesamowitego skupienia. Na potrzeby klipu, utwór został wykonany na planie na żywo, podczas nagrywania tego konkretnego ujęcia i żadne elementy piosenki nie były dogrywane oddzielnie w studio nagraniowym. Szczególnym wyzwaniem był fakt, że przez większą część utworu muzycy są w ciągłym ruchu.

Żywiec_Męskie Granie 2018_poster
Żywiec_Męskie Granie 2018_poster

 Przed nami już dziewiąta edycja trasy Męskie Granie z nowym składem i zupełnie nową muzyczną energią – mówi Marta Kuropatwińska, Marketing Manager marki Żywiec. W tym roku po raz kolejny usłyszymy najlepszych polskich artystów, którzy zaserwują publiczności olbrzymią dawkę muzycznych emocji na najwyższym poziomie. Nie zabraknie oryginalnych kolaboracji i artystycznych niespodzianek – dodaje.

Trasa Męskiego Grania 2018 - materiał prasowy
Trasa Męskiego Grania 2018 – materiał prasowy

Tego lata Męskie Granie zagra w następujących terminach i miejscach:

14 lipca – Poznań, Park Cytadela, Al. Armii Poznań

21 lipca – Katowice, Strefa Kultury, ul. Henryka Mikołaja Góreckiego 1

28 lipca – Wrocław, Pergola, ul. Wystawowa 1

4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków, ul. Parkowa 12 A)

11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki, 291

18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema, ul. Jerzego Waldorffa

25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem, ul. Grojec 50

Lista wykonawców na poszczególne koncerty zostanie podana już wkrótce.

Jak przypuszczaliśmy, bilety w przedsprzedaży rozeszły się, jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Czekamy zatem na oficjalne informacje o regularnej sprzedaży pozostałych biletów, która ma ruszyć w czerwcu br.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie jest marka Żywiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.