Kultura

Męskie Granie Orkiestra

meskie_granie_logo_2020

Premiera singla promującego żywieckie Męskie Granie to wydarzenie wyczekiwane z niecierpliwością przez wielu fanów polskiej muzyki. W 2020 roku, ze względu na panującą na świecie epidemię koronawirusa, musieli oni czekać wyjątkowo długo, bo aż do 1 lipca. To właśnie tego dnia poznaliśmy skład zespołu MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA 2020, który stworzyli: Daria Zawiałow, Król oraz Igo. Artyści wspólnie nagrali tegoroczny hymn trasy – Świt. To jednak nie koniec niespodzianek! W Studiu Ż, które prowadziła Katarzyna Nosowska, muzycy zdradzili także, że 8 sierpnia w Żywcu zorganizowany zostanie koncert specjalny Męskiego Grania, który będzie można śledzić online.

W tym roku skład zespołu odpowiedzialnego za stworzenie singla promującego trasę z pewnością zaskoczył wielu miłośników projektu. Organizatorzy postawili bowiem na bardzo młodych artystów. Każdy z nich jest jednak niezwykle charyzmatyczny i ma na swoim koncie liczne muzyczne osiągnięcia.

Męskie Granie Orkiestra 2020 - materiał prasowy
Męskie Granie Orkiestra 2020 – materiał prasowy

Trójka muzyków znana jest ze swoich energetycznych koncertów. Daria Zawiałow – to młoda artystka z buntowniczą duszą i niezwykle mocnym głosem. Występowała już na scenie Męskiego Grania – zarówno solo, jak i gościnnie. Zdobywca „Paszportu Polityki” – Król – także pojawiał się już na scenach Męskiego Grania z różnymi artystycznymi projektami, każdorazowo porywając publiczność swoją wyobraźnią i niezwykłą wrażliwością. Igo był natomiast jednym z członków zespołu w 2019 roku, a jego przepustką do udziału w projekcie okazał się fenomenalny koncert z Bass Astral podczas finału trasy w Żywcu w 2018 roku. W zespole, podczas online’owego koncertu w Żywcu, towarzyszyć im będą: Kasia Piszek, Piotr Rubens Rubik, Jakub Wojtas, Michał Kush oraz Thomas Fietz. Cały line-up wydarzenia zostanie ujawniony niebawem.

Trójka artystów nie tylko nagrała tegoroczny singiel promujący trasę. Wspólnie napisali tekst oraz – wraz z Olkiem Świerkotem – skomponowali muzykę Świtu. Za produkcję utworu odpowiadają Olek Świerkot i Andrzej Smolik. Teledysk do utworu wyreżyserował utalentowany reżyser młodego pokolenia, Daniel Jaroszek – od lat współpracujący z najlepszymi polskimi muzykami. Klip można już oglądać na YouTube Męskiego Grania.

Wciąż nie możemy odżałować, że ze względu na panującą epidemię nie spotkamy się na trasie ze wspaniałymi polskimi artystami oraz tysiącami miłośników projektu. Od 10 lat przemierzamy Polskę, pokazując jak bogata i niebanalna jest nasza rodzima muzyka. Mamy jednak nadzieję, że nowy singiel i specjalny koncert w Żywcu osłodzą fanom brak regularnej trasy! – mówi Dorota Nowakowska, Kierownik marki Żywiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.