Bez kategorii

Mistrzostwa w polskiej dyscyplinie

Baner Mistrzostw Polski

18 maja 2019 roku warszawski Targówek gościł przedstawicieli koluchstylu – jednej z najmłodszych sztuk walki. Dyscyplina została stworzona w 2009 roku przez Wiesława Kolucha – byłego reprezentanta Polski w judo i w sumo. Ponad trzystu przedstawicieli koluchstylu z całego kraju przyjechało na gościnny Targówek, by rozegrać XI Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Obok polskich sportowców na matach pojawili się zawodnicy z Mongolii, która w tym roku będzie organizatorem mistrzostw świata w koluchstylu.

Przygotowania do zawodów - fot. materiał prasowy
Przygotowania do zawodów – fot. materiał prasowy

Na tle polskich i mongolskich zawodników dobrze zaprezentowali się reprezentanci warszawskich klubów. Kinga Smakulska (kategoria 52 kg) i Paweł Wojciechowski (67 kg) z UKS „Zdrowy Targówek” zostali mistrzami Polski seniorów, co – w połączeniu ze srebrnym medalem Sebastiana Gwiazdy i brązem Szymona Gwiazdy – dało klubowi z Targówka trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajął KS SUMO KOLUCH z Białegostoku, a drugie – UKS TERMINATOR Wysokie.

Kinga Smakulska - Mistrzyni Polski - fot. materiał prasowy
Kinga Smakulska – Mistrzyni Polski – fot. materiał prasowy

W klasyfikacji młodszych zawodników dużą klasę pokazał UKS NISKA, którego dwanaścioro reprezentantów zostało mistrzami Polski. Wśród dzieci byli to Noah Faberski (27 kg) i Artur Grzelec (29 kg), a w grupie młodziczek – Aniela Skwarek (38 kg), Weronika Stegienko (42 kg), Weronika Jaroszewska (55 kg) i Magda Miętusiewicz (+55 kg). Warto nadmienić, że w tej ostatniej kategorii całe podium zostało opanowane przez przedstawicieli jednego klubu! Dodajmy do tego mistrzów Polski młodzików (Aleksander Piasecki – 32 kg, Nikodem Podgórski – 36 kg i Albert Sroczyński – 42 kg) oraz kadetów (Aleksander Aleksandrowicz – 50 kg, Maciej Wicik – 60 kg i Piotr Gastoł – 80 kg). Nic dziwnego zatem, że UKS NISKA zwyciężył w klasyfikacjach drużynowych dzieci, młodzików i kadetów.

Walki na matach i kibice - fot. materiał prasowy
Walki na matach i kibice – fot. materiał prasowy

Wśród juniorek dominowały reprezentantki UKS TERMINATOR Wysokie, a najlepiej z juniorów prezentowali się zawodnicy SOKOŁA Lublin.

XI Mistrzostwa Polski w koluchstylu były pierwszym dużym przedsięwzięciem zorganizowanym przez nowo powstałe Stowarzyszenie Ponad Schematy, którego prezes – w towarzystwie Wiesława Kolucha oraz prezes Związku Sportowego Koluchstyl, Katarzyny Koluch – powitał wszystkich uczestników imprezy.

Ponad Schematy - baner - fot. materiał prasowy
Ponad Schematy – baner – fot. materiał prasowy

Zawody były dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz przez Związek Sportowy Koluchstyl. Patronat medialny objęły: Radio RMF MAXXX oraz portale www.warszawa.pl i www.heroldtargowka.pl.

 

Od Redakcji: autor artykułu jest prezesem Stowarzyszenia Ponad Schematy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.