Kultura

Muzyka płynąca prosto z serca

Atanas Valkov_tytułowe

Chyba każdy wie, jaka jest różnica między retransmisją a transmisją. Nawiasem, bardzo mi się podoba, gdy niektórzy prezenterzy zapraszają na BEZPOŚREDNIĄ transmisję. Wszak transmisja z definicji jest bezpośrednią relacją.

Dosyć teoretyzowania! Jak sądzę, spora część spośród nas przebywa w domach. W tym pełnym zawirowań czasie, siedząc w domu, poszukujemy wytchnienia i ukojenia skołatanych nerwów. Niektórzy zapewne oglądają retransmisje różnych wydarzeń kulturalnych. I oto nadarza się okazja, by w najbliższą sobotę, 28 marca 2020 roku, obejrzeć koncert na żywo. Stanie się tak za sprawą Atanasa Valkova – kompozytora, multiinstrumentalisty i producenta muzycznego pochodzenia bułgarskiego. Jego koncert Live from the heart, organizowany w ramach tegorocznej odsłony Piano Day, będzie nadawany na żywo, prosto z lasu. Artysta zagra muzykę filmową, dedykowaną osobom walczącym na pierwszym froncie pandemii, czyli pracownikom systemu opieki zdrowotnej. Wszyscy wiemy, że lekarze, pielęgniarki, ratownicy, laboranci oraz inni pracownicy systemu opieki zdrowotnej ciężko pracują, lecząc, diagnozując i pielęgnując.

Atanas Valkov - plakat
Atanas Valkov – plakat

Atanas Valkov jest autorem muzyki do wielu filmów, wśród których można wymienić między innymi: Ostatnią rodzinę i Deep Love oraz seriale: Belfer, Belfer 2 i Bodo. Jest również twórcą aranżacji i producentem albumu Transoriental Orchestra Kayah, za który otrzymał platynową płytę. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) wyprodukował album Ambition. Kiedy widzę muzyczny dorobek pochodzącego z Bułgarii artysty, jestem pewien, że wielu P.T. Czytelników zostanie widzami owego fortepianowego koncertu z muzyką filmową. Darmowa transmisja odbędzie się 28 marca o godzinie 18.00. Wydarzenie można będzie można śledzić na żywo na: facebook.com/atanasvalkovmusic oraz na YouTubie.

Do obejrzenia koncertu zachęca znakomita konferansjerka, osobowość telewizyjna, Grażyna Torbicka:

To jest koncert, na który zapraszamy do największej wirtualnej sali koncertowej. Drzwi są otwarte, nie ma biletów, wstęp wolny. Wystarczy tylko wejść na Facebooka albo na kanał YouTube. […] – Nasza energia, nasze emocje, które połączymy podczas tego wieczoru, niech dotrą do nich [pracowników systemu opieki zdrowotnej, przyp.]. Niech poczują, że bardzo jesteśmy im wdzięczni.

Redakcja naszego portalu również zaprasza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.