Kultura

Muzyka wykraczająca poza standardowe ramy

2Cellos

Już za miesiąc – 20 listopada 2017 roku – Warszawa stanie się europejską stolicą muzyki… wykraczającej poza standardowe ramy. Bowiem na Torwarze zagra 2Cellos – duet niebywale utalentowanych chorwackich wiolonczelistów. Na koncert muzyków światowej sławy zaprasza Agencja Prestige MJM.

Luka Sulic i Stjepan Hauser promują gatunek classiccal crossover, będąc zarazem autorami uznanych na całym świecie coverów. Byli gośćmi pałacu Buckingham i prezydenta Obamy, zdobyli prestiżowe nagrody muzyczne. Zadebiutowali na rynku w 2011 roku, prezentując swoją wersję utworu Smooth Criminal Michael’a  Jacksona i wzbudzając przy tej okazji światową sensację. Siła ich talentu bardzo szybko zapewniła im miliony fanów. Nie osiadając na laurach, zachwycali coraz to nowszymi aranżacjami wielu popularnych utworów. Szczytem wybitnych umiejętności okazała się ich aranżacja utworu Voodoo People formacji The Prodigy. W ten sposób przełamali bowiem – nieistniejące dla nich – granice mieszania gatunków muzycznych.

2Cellos z instrumentami
2Cellos z instrumentami

Duet ma na swoim koncie już 3 albumy. Pierwszy, zatytułowany po prostu 2Cellos, powstał w 2011 roku i zapewnił muzykom udany start do kariery. Do nagrania kolejnego krążka, zatytułowanego In2ition, 2Cellos zaprosili znamienite gwiazdy, takie jak: Elton John, Lang Lang, Naya Rivera, Steve Vai, Sky Ferreira i Zucchero. Zespół dwukrotnie wyruszył w trasę koncertową z Eltonem Johnem, towarzysząc mu –  jako support – również w Polsce. 7 lipca 2012 roku wystąpili w łódzkiej Atlas Arenie.

– Idźcie i zobaczcie ich na żywo bo to naprawdę jest zdumiewające. Nie pamiętam żebym zobaczył cokolwiek bardziej ekscytującego, od czasu kiedy widziałem Jimiego Hendrixa na żywo w latach sześćdziesiątych

– w ten oto sposób o duecie chorwackich wiolonczelistów wypowiedział się Elton John.

W 2015 roku powstał trzeci album 2Cellos, noszący nazwę Cellovere. Między innymi znajduje się na nim słynny cover AC/DC Thunderstruck, którego oglądalność przekroczyła 77 miliony(!) odsłon na You Tubie.

Duet z wiolonczelami
Duet z wiolonczelami

– Koncert 2Cellos to wydarzenie nietuzinkowe, które z pewnością przyciągnie rzesze fanów nie tylko muzyki klasycznej. Myślę, że będzie to wyjątkowa okazja aby zobaczyć jak kapitalnie można połączyć ze sobą różnorodne gatunki muzyczne w utwory, które wydawałyby się niemożliwe do zaaranżowania

– twierdzi Mateusz Pawlicki z Agencji Prestige MJM.

2Cellos – to wiolonczeliści grający zarówno na instrumentach tradycyjnych, jak i elektrycznych. Zwykle ich koncerty podzielone są na dwie części: w pierwszej grają utwory klasyczne, a w drugiej – największe przeboje pop-rockowe. Wtedy też dają prawdziwe show, nie oszczędzając się: biegają i skaczą po scenie, a nawet grają – leżąc!

Duet gra
Duet gra

Zapowiadając warszawski koncert 2Cellos, mam dylemat: czy w ogóle pisać o biletach? Bowiem z siedziby Agencji Prestige MJM, będącej Organizatorem imprezy, docierają sygnały, że w sprzedaży zostało zaledwie kilka sztuk biletów! Jeśli ktoś ma szczęście, może próbować kupić dodatkowe wejściówki wyłącznie poprzez stronę bilety.imprezyprestige.com.

2Cellos_plakat
2Cellos_plakat

Zdjęcia zostały dostarczone przez Organizatora koncertu, Agencję Prestige MJM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.