Kultura

Najbliższe plany Teatru Syrena

W połowie lipca 2017 roku media poinformowały, że nowym dyrektorem Teatru Syrena został Jacek Mikołajczyk. Zaproponowany przez niego program został uznany za najlepiej nawiązujący do dramatycznej i muzycznej tradycji Teatru.

Już w marcu 2018 roku będzie okazja, by przekonać się, jak założenia mają się do praktyki. Bowiem na trzeci dzień tego miesiąca planowana jest premiera musicalu Czarownice z Eastwick w reżyserii nowego dyrektora. To przedstawienie o tryumfującej kobiecości… i o diable, który nie ma zamiaru powiedzieć „dobranoc”.

Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Powieść Johna Updike’a ukazała się w 1984 roku, a już trzy lata później doczekała się słynnej ekranizacji, w której Jack Nicholson stworzył jedną ze swoich najsłynniejszych kreacji, zaś obok niego zagrały Cher, Michelle Pfeiffer i Susan Sarandon. Czarownice z Eastwick zostały zaadaptowane przez sceny muzyczne całego świata. Najsłynniejszą inscenizację, w adaptacji Johna Dempseya, zaprezentował londyński West End, gdzie musical miał premierę 24 czerwca 2000 roku.

Właśnie londyńska produkcja jest kanwą komedii muzycznej, która zostanie zaprezentowana w Teatrze Syrena. Warto nadmienić, że Jacek Mikołajczyk jest nie tylko reżyserem spektaklu, ale i autorem przekładu. W rolach głównych wystąpią między innymi: Olga Szomańska, Barbara Melzer, Beata Olga Kowalska i Tomasz Steciuk. Choreografię przygotowuje Jarosław Staniek. Jak na musical przystało, organizatorzy zapowiadają, że będzie i  rozmach, i muzyka grana na żywo.

Olga Szomańska i Beata Olga Kowalska w czasie prób do Czarownic z Eastwick
Olga Szomańska i Beata Olga Kowalska w czasie prób do Czarownic z Eastwick

Z kolei Michał Walczak i Michał Łubieński – twórcy Pożaru w Burdelu – przygotowują w Teatrze Syrena muzyczne przedstawienie o generale Józefie Bemie. Spektakl, którego premiera została zaplanowana na 19 maja, to koprodukcja z Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach.

Wiosną 2018 planowane jest również premierowe przedstawienie jednoosobowej farsy Lekarz na telefon.

Sądzę, że wkrótce będziemy mogli przekazać naszym P.T. Czytelnikom więcej szczegółów o tych spektaklach.

Logotyp spektaklu i zdjęcie z prób zostały nadesłane przez Teatr Syrena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.