Kultura

Natalia Nykiel wystąpi w Stodole

Natalia Nykiel

28 listopada 2018 roku w Klubie Stodoła wystąpi Natalia Nykiel. Koncert odbędzie się w ramach V TOUR – jesiennej trasy artystki, podczas której publiczność po raz ostatni ma okazję usłyszeć w pełnym wymiarze utwory z nagrodzonej m.in. O!Lśnieniem 2017 płyty Discordia.

Po ostatniej trasie TOTAL TOUR jasnym stało się, że koncerty Natalii Nykiel należą do najlepszych wydarzeń sygnowanych przez polskich artystów pod względem brzmienia, produkcji i oprawy wizualnej. Są to bowiem przemyślane i dopracowane w najmniejszych szczegółach widowiska, które cieszą się ogromną popularnością. O TOTAL TOUR do dziś mówi wiele osób, niecierpliwie wyczekując kolejnej odsłony najnowszego materiału artystki. Wielu ekspertów twierdzi, że była to największa klubowa produkcja koncertowa w Polsce w ciągu ostatnich lat. Jesienią Natalia wyruszyła w trasę składającą się z koncepcyjnych widowisk, które zakończą promocję jej najnowszego albumu.

Natalia Nykiel mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jej debiutancki album Lupus Electro, który ukazał się w 2014 roku, zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Albumem stworzonym we współpracy z takimi artystami, jak Katarzyna Nosowska, Bunio z Dick4Dick, Paulina Przybysz, Karolina Kozak, Budyń z zespołu Pogodno i producent płyty Fox, Natalia zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę: nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Album uzyskał status Złotej Płyty, a single z tej płyty sprzedały się w nakładzie ponad 250 tys. kopii (utwory Bądź duży i Error uzyskały statusy Diamentowych Płyt). Jednocześnie Natalia stała się niekwestionowaną muzyczną ikoną sieci: teledyski do jej utworów mają łącznie ponad 150 milionów wyświetleń.

Natalia Nykiel wystąpiła na najważniejszych festiwalach w kraju i zagranicą. Zagrała m.in. na Audioriver Festival, Electronic Beats Festival w Köln, Kraków Live Festival, czy Orange Warsaw Festival. Ma na koncie kilka tras klubowych, z czego wiele koncertów było wyprzedanych.

20 października 2017 roku premierę miała jej druga płyta, zatytułowana Discordia. Utwory z tego albumu można czytać jako zapis przeżyć i doświadczeń związanych z podążaniem niezależną drogą nie tylko na gruncie artystycznym, ale i w życiu. Tytułowa Discordia – to właśnie niezgoda na nowe i wątpliwe zasady, które próbuje narzucać dzisiejszy świat. Za produkcję albumu ponownie odpowiedzialny był Michał Fox Król. Muzykę napisali Fox i Natalia. Artystka jest również w dużej części odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty. Do współpracy zaprosiła także takich artystów, jak Maria Peszek, Julia Marcell, Dawid Podsiadło, Bunio czy Kamil Durski. Na edycji specjalnej płyty znalazły się również dodatkowe utwory wyprodukowane przez Duita i zespół Kamp!.

Teledyski do singli Spokój i Total błękit, promujących album, obejrzano już ponad 15 milionów razy!  W większości najważniejszych muzycznych zestawień Discordia została uznana za najlepszą polską płytę 2017 roku, a Natalia Nykiel otrzymała tytuł Kobiety Roku przyznany przez magazyn „Glamour”.

W marcu Natalia otrzymała za ten album najważniejszą polską nagrodę kulturalną O!Lśnienia 2017, na którą złożyła się nominacja kapituły utworzonej z dziennikarzy radiowej Trójki i Onetu oraz głosowanie publiczności. Discordia otrzymała także nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Elektronika.

W kwietniu Natalia Nykiel była gościem specjalnym zespołu Thirty Seconds To Mars  na trasie Monolith Tour i tym samym – jako jedyna w historii polska artystka – wystąpiła w duecie z Jaredem Leto. W tym samym miesiącu wystąpiła również z Daley’m na jego trasie The Spectrum Tour i dołączyła w ten sposób do takich artystów, jak Gorillaz, Jessie J i Jill Scott, z którymi Daley stworzył duety w poprzednich latach.

Klub Stodoła otworzy swoje podwoje o godz. 19:00, a godzinę później powinien rozpocząć się koncert Natalii Nykiel. Bilety można jeszcze kupić w kasie Klubu oraz za pośrednictwem stron: stodola.pl, ticketclub.pl, eventim.pl, biletomat.pl, biletyna.pl i ticketmaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.