Herold

Nowe inwestycje komunikacyjne w stolicy, nareszcie tramwaj na Gocław!


Wczoraj Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła nową listę projektów komunikacyjnych, na które Warszawa będzie się ubiegać o dotacje z funduszy europejskich na lata 2014-2020.

Jak potwierdza ratusz, priorytetem będzie dokończenie drugiej linii metra na Bródno i Bemowo, na co jest przewidziane 4mld zł środków.

Na liście znajduje się również projekt linii tramwajowej na Gocław wraz z zakupem 18 nowych tramwajów, za łączną kwotę 320mln zł. Pozostałym projektami są linie tramwajowe z Tarchomina przez Nowodwory do pętli Winnica, z Dworca Zachodniego przez Pole Mokotowskie do Miasteczka Wilanów oraz odbudowa torów na ul. Kasprzaka (odcinek Skierniewicka – Wolska) i kupno 130 ekologicznych autobusów w latach 2015-2017.

Nowe odcinki torów mają być gotowe już w 2018 roku, a łączny koszt inwestycji autobusowych i tramwajowych będzie kosztował 900mln zł.

Wśród inwestycji na liście rezerwowej znajduję się przebudowa i rozbudowa linii tramwajowej od pl. A. Zawiszy do Ronda Żaba, na ulicach Jagiellońskiej, Kijowskiej, J. Zamoyskiego i Grochowskiej, w al. J. Waszyngtona oraz na ul. Obozowej i w al. Wilanowskiej.

Artur Jaskulski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.