Kultura

Opowiem Ci o mnie w Stodole – koncert Pawła Domagały

Paweł Domagała_4.03.2018

Paweł Domagała jest osobą, która udowodniła mi, jak niewiele trzeba, by nie zauważyć ciekawego artysty. Gdybym nie obejrzał filmu Gotowi na wszystko. Exterminator, zapewne nie zwróciłbym uwagi na aktora, który na ekranie z dużym dystansem podchodzi do śpiewania coverów z „innej” półki. Nie zainteresowałbym się też faktem, że 4 marca 2018 roku Paweł Domagała wystąpi na scenie mojej ulubionej Stodoły. Ot, jeden z wielu artystów występujących w gościnnym Klubie …

Ale nie! Po obejrzeniu filmu zainteresowałem się młodym Artystą. Okazuje się, że w listopadzie 2016 roku została wydana płyta Opowiem Ci o mnie, na której Paweł Domagała wykonuje napisane przez siebie piosenki. Osobiście wolę, kiedy teksty piosenek wychodzą spod pióra doświadczonych tekściarzy. Muszę jednak obiektywnie przyznać, że Artysta sprawdził się również w roli autora słów. Do tego dochodzi ciekawa, nastrojowa muzyka, której współkompozytorem jest … Paweł Domagała. Tu już nie był zachłanny i współpracował z Łukaszem Borowieckim, który gra na niektórych instrumentach i jest producentem płyty.

Opowiem Ci o mnie - okładka płyty
Opowiem Ci o mnie – okładka płyty

Koncert w Stodole jest elementem pożegnania Pawła Domagały z płytą Opowiem Ci o mnie, będącą jego debiutanckim albumem, w dodatku posiadającym status Złotej Płyty. Teraz Artysta zapowiedział kolejne wydawnictwo: 16 listopada 2018 roku ma ukazać się płyta zatytułowana 1984. Nie wiem, czy to nawiązanie do Orwella, czy raczej do roku urodzenia Artysty. By uzyskać odpowiedź na to pytanie, musimy poczekać do jesieni. A tymczasem 4 marca 2018 roku wybieram się do warszawskiej Stodoły na koncert Pawła Domagały, do czego zachęcam również P.T. Czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.