Kultura

Pasjonująca muzyka kubańska zawita do Polski

Chyba nie ma osoby, która nie jest wrażliwa na muzykę latynoamerykańską. Już niedługo do Polski zawita Pasion de Buena Vista – kubańska grupa, łącząca żywiołowy taniec i szaloną muzykę, piękną scenografię i porywającą choreografię.

Tancerze z Hawany
Tancerze z Hawany

Grupa inspiruje się legendarnym Buena Vista Social Club. Większość jej członków występowała ze wspaniałymi, starszymi kolegami. Warto przypomnieć, że w 1999 roku na ekrany kin wszedł film Wima Wendersa, zatytułowany Buena Vista Social Club. Film był poświęcony grupie muzyków kubańskich wykonujących przed laty ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Zostali oni wydobyci z niepamięci przez amerykańskiego gitarzystę i kompozytora muzyki filmowej, Raya Coodera.

Seniorzy zespołu
Seniorzy zespołu

Dokumentalny film Wima Wendersa został nakręcony w ciągu zaledwie sześciu dni. Za to polscy widzowie będą mieli aż … osiem dni, by w różnych miastach obejrzeć występy Pasion de Buena Vista.

Duet kubański
Duet kubański

Przez większość krytyków zostali oni okrzyknięci godnymi następcami Buena Vista Social Club. W zespole śpiewają m.in. Maida Grandeurs i Antonio Castro, którzy występowali na jednej scenie z legendarnymi Ibrahimem Ferrerem, Juanem de Marcos, Gonzalesem oraz Compay’em Segundo. Można też ich bardzo często spotkać na jednej scenie z Omarą Portuondo – znaną ze wspaniałego wykonania pieśni Veinte años oraz wielu innych utworów. Tancerze wywodzą się natomiast z legendarnego nocnego klubu Hawany – kabaretu Tropicana, do którego od siedemdziesięciu lat co noc ustawiają się kolejki chętnych, by obejrzeć wspaniałe rewie.

Żywiołowy ruch na scenie
Żywiołowy ruch na scenie

Tegoroczna zima jest nieco dziwna, ale – niezależnie od kaprysów pogody – zawsze warto rozgrzać się gorącymi rytmami. Można być pewnym, że niepowtarzalni muzycy, najpopularniejsi piosenkarze i niewiarygodni tancerze zarażą widzów humorem i temperamentem Kuby. Wraz z unikalną mieszanką melancholii i szczęścia, wraz z rytmem, który wkrada się pod skórę, wraz z melodią i ruchami, które trafiają prosto do serca, artyści zapalą na widowni ogień kubańskiego pożądania życia. Pasion de Buena Vista jest prawdziwą deklaracją miłości do Kuby. Znany tancerz i choreograf Francisco Blanco Prada obiecuje:

Ten występ wprowadzi Cię w nowy wymiar tańca i śpiewu, Pasion de Buena Vista – to najczystszy kubański ogień.

Jedna z solistek
Jedna z solistek

Niebawem rewelacyjni wokaliści, tancerze i muzycy zabiorą polskich widzów i słuchaczy w podróż po ekscytujących kubańskich nocach, poprowadzą wzdłuż ulic Hawany. Będzie można poczuć w sobie prawdziwą kubańską radość życia – a to wszystko już na przełomie stycznia i lutego 2018 r. w Szczecinie, Toruniu, Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Gdyni oraz Wrocławiu. Niestety, w tym miejscu znowu muszę dodać: szkoda, że nie w Warszawie!!!

Śpiewajcie z nami!
Śpiewajcie z nami!

Oto szczegółowy harmonogram:

30-01-2018 – Szczecin, Filharmonia

31-01-2018 – Toruń, CKK Jordanki

01-02-2018 – Lublin, Centrum Spotkania Kultur

02-02-2018 – Kraków, ICE Kraków

03-02-2018 – Poznań, Aula UAM

04-02-2018 – Łódź, Teatr Wielki

05-02-2018 – Gdynia, Teatr Muzyczny

06-02-2018 – Wrocław, Wrocławskie Centrum Kongresowe

Jeszcze można nabyć bilety, w czym pośredniczą strony www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz salony EMPiK.

 

Zdjęcia zostały nadesłane przez Organizatora – Firmę High Note Events, działającą pod marką MAKROCONCERT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.