Herold

Poproszę o miejsce dla mojego auta

MRutkowska
Warszawa się rozrasta, przybywa nowych mieszkańców co za tym idzie samochody rozjeżdżają każdy skrawek trawnika. ZGN –y za namową mieszkańców nie zmotoryzowanych grodzą płotkami za nie małe pieniądze trawniki i skwerki nie zabudowane.

A przecież mieszkamy w mieście które posiada wiele parków, skwerów i jeśli zamiast kawałka trawnika który w lecie przypomina łąkę – zrobione zostaną zatoczki postojowe nikt nawet nie zauważy zmiany. A walory estetyczne na pewno będą dużo lepsze niż zaniedbane, rzadko koszone trawniki, zanieczyszczone odchodami naszych kochanych pupilów. Natomiast zmotoryzowani mieszkańcy w cywilizowany sposób dostarczą do domów swoje zakupy, starszą, schorowaną babcię czy dziadka itd.

Zdaję sobie sprawę, że zabudowanie i wybrukowanie większości naszego miasta zabierze nam mieszkańcom cały tlen w lecie, a naszym pupilom możliwości załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych.

Ale, ale dookoła Warszawy mamy Kampinos, Zalew Zegrzyński, Las Kabacki itd.i to są prawdziwe płuca Warszawy a nie kilka drzewek podlewanych systematycznie przez czworonogów na smyczy. Posiadacze pupili i tak nie przestrzegają zasad współżycia z innymi użytkownikami chodników. Wystarczy wybrać się z rana na spacer i popatrzeć jak większość właścicieli piesków wyskakuje na dosłownie chwilkę w klapeczkach z klatki i zupełnie jest mu obojętne gdzie załatwi się jego czworonogi przyjaciel.

Wiele można przytaczać za i przeciw brukowaniu kolejnych miejsc postojowych bądź parkingów, tyle tylko że samochodów przybywa w tak szybkim tempie. Parkingów brak, te co istnieją zabiera się pod budowę nowych budynków lub czegoś bardziej niezbędnego, zamyka się wjazd do centrum miasta (parkomaty) proponując dojeżdżającym przesiadki w komunikację miejską, tylko gdzie zostawić samochód ? Mieszkam przy pętli autobusowej Targówek i cała ulica Korzona jest od godzin rannych do popołudniowych zastawiona autami ludzi przesiadającymi się w komunikację miejską, mieszkańcy nie mogą dojechać do swoich posesji. Można oczywiście wybrukować kilkadziesiąt miejsc na miejscu obecnych pasów zieleni ale to będzie kropla w morzu. Targówek Mieszkaniowy jak zarówno i inne osiedla Warszawskie potrzebują nowych i nowoczesnych miejsc parkingowych, parkingów wielopoziomowych. Dlaczego miasto nie wydzieli działek pod budowę takich parkingów. Deweloper nie wybuduje i nie zostaną wystawione na sprzedaż ( cena 160-180 zł. za miejsce na parkingu obecnie wydzierżawionym prywatnej firmie ) Większość właścicieli wykupi takie miejsca ( około 25000 zł ) lub je wynajmie z zadowoleniem albo z konieczności, bo szukanie przez 40 min. miejsca do zaparkowania czeka nas-mnie nieuchronnie w perspektywie budowy kolejnych stacji Metra. Miasto musi koniecznie wprowadzić w swoją politykę mieszkaniową również budowę nowoczesnych parkingów zakładając, że samochodów będzie przybywać w raz z nowymi mieszkańcami tego pięknego miasta.

Monika Rutkowska (Orławska 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.