Warszawa

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Praga”


Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Praga” w tym roku obchodzi 45 lecie swojej działalności. Przez te lata Spółdzielnia cały czas budowała i w tym czasie powstało 217 budynków mieszkalnych, w których znajduje się 16.852 mieszkania. Spółdzielnia zajmuje się eksploatacją swoich „starych” budynków i budową nowych. Stare osiedla modernizuje, a nowe buduje w oparciu
o najnowsze trendy, oferując nabywcom ciekawą, nowoczesną architekturę i dobrze zaprojektowane mieszkania.

Buduje mieszkania oraz infrastrukturę towarzyszącą – placówki oświatowe, handlowe.  Buduje tanio i dobrze. Obecnie RSM ma plany budowy  piętnastu nowych inwestycji!

Chociażby w ostatnich latach zostały oddane do użytkowania dwa budynki przy ul. Pratulińskiej, na Targówku oraz budynek przy ul. Namysłowskiej, na Pradze Północ. W 2013 roku RSM „Praga” rozpoczęła kolejną inwestycję na Targówku przy ul. Remiszewskiej. Zakończona jest już budowa w Markach przy ul. Okólnej. W ubiegłym roku rozpoczęta została kolejna inwestycja – na Tarchominie.

Wszystkie nowe budynki wkomponowane są w istniejącą zabudowę, spełniają oczekiwania zmotoryzowanych, dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Otoczone piękną zielenią, posiadające własne place zabaw.

Podążając za zmianami na rynku nieruchomości RSM „Praga” oferuje mieszkania dostępne w rządowym programie Mieszkania dla Młodych.

Ponadto Spółdzielnia stworzyła swój własny program skierowany do osób osiągających umiarkowane dochody, nieposiadających zdolności kredytowej na zakup własnego mieszkania. Źródłem finansowania budowy mieszkań jest kredyt, który uzyskała Spółdzielnia z banku na refinansowanie części kosztów budowy. Program, ten uruchomiła w inwestycji położonej w Markach przy ul. Okólnej 24. Aby zamieszkać w takim mieszkaniu należy dokonać opłaty wstępnej w wysokości 1.530 zł za metr kwadratowy mieszkania. Niezależnie od powyższego płaci się comiesięcznie raty w wysokości 22,00 zł/m2, wnosi opłaty związane z eksploatacją oraz opłaty za media. Osoba zamieszkująca, może, jeśli tylko zechce, w każdym czasie wykupić mieszkanie. Otrzyma wówczas rabat zależny od czasu zamieszkiwania, tym większy im dłuższy był ten czas (maksymalnie 64% wartości mieszkania).

Olga Nietubyć

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Praga”, ul. Białostocka 11, 03-748 Warszawa

Biuro sprzedaży: pokój 6 i 7,

czynne w godz.: pon. 8-18,

wt.-czw. 8-16, pt. 8-14,

tel. 22 517 20 02(08),

e-mail: mieszkania@rsmpraga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.