Kultura

Romeo i Julia coraz bliżej

plakat

Nie wiem, czy każdy z nas ma świadomość, że … w internecie nic nie ginie(?). Warto jednak od czasu do czasu przypomnieć pewne informacje. Na naszej stronie często zapowiadamy rozmaite wydarzenia kulturalne. Jednym z nich są marcowe (a więc organizowane już za niespełna miesiąc) występy najlepszego zespołu baletowego świata (zob. https://heroldtargowka.pl/najslynniejsza-rosyjska-grupa-baletowa-zaprezentuje-spektakl-romeo-i-julia.

Skoro jednak MOSCOW CITY BALLET jest najlepszym zespołem baletowym, warto przypomnieć co nieco na  temat jego występów. Otóż, grupa założona przez wybitnego choreografa, Victora Smirnova – Golovanova, przyjedzie do Polski, by zagrać najromantyczniejszy spektakl, jedno z największych dzieł Szekspira – ROMEO I JULIA.  Zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie, zabierze polskich widzów do krainy piękna i miłości, której nie pokona nawet śmierć. ROMEO I JULIA to ponadczasowa opowieść o miłości młodych, pięknych kochanków, Romea i Julii – członków dwóch zwaśnionych rodów: Capulettich i Montecchich. Zakochani zrobią wszystko, aby być ze sobą, nie zważając na przeciwności losu i rodzinne waśnie. „Jak cudowna jest miłość skoro cień miłości tyle bogactwa niesie i tyle radości” – wzdychają zakochani Romeo i Julia w dramacie, który znany jest w każdym zakątku na ziemi.

Romeo i Julia na scenie
Romeo i Julia na scenie

Już w marcu 2018 roku będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe interpretacje scen dramatu Szekspira, tym razem w wersji baletowej w towarzystwie przepięknej muzyki. Zapierająca dech w piersiach choreografia MOSCOW CITY BALLET pozwala wyrazić i przeżyć krańcowe doświadczenia miłości i śmierci, nienawiści i przebaczenia. Każdy ruch i gest tancerzy dopracowany jest do perfekcji, co nieodmiennie wzbudza zachwyt publiczności. Z pewnością warto zobaczyć grupę, która ukochała sobie polską publiczność, i dać się przenieść do pięknego świata tańca, miłości i marzeń.

ROMEO I JULIA zawitają do Warszawy 15 marca i zaprezentują się w Hali Torwar. W ślad za Organizatorem – firmą High Note Events, działającą pod marką MAKROCONCERT – podajemy harmonogram występów również w innych miastach Polski:

9 marca 2018 r. – SZCZECIN, Arena Szczecin

13 marca 2018 r. – WROCŁAW, Narodowe Forum Muzyki

14 marca 2018 r.  – POZNAŃ, MTP Sala Ziemi

16 marca 2018 r.  – LUBLIN, Centrum Spotkania Kultur

18 marca 2018 r.  – TORUŃ, CKK Jordanki

19 marca 2018 r.  – GDYNIA, Teatr Muzyczny

20 marca 2018 r.  – ŁÓDŹ, Teatr Wielki

21 marca 2018 r.  – KARKÓW, ICE Kraków

22 marca 2018 r.  – KATOWICE, Miasto Ogrodów.

Nie wiem, co zrobią P.T. Czytelnicy, ale ja już sobie zarezerwowałem wieczór, by obejrzeć występ znakomitego MOSCOW CITY BALLET na Torwarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.