Świat obrazów

R

Już od 29 października 2021 roku w WARSZAWSKIM CENTRUM EXPO XXI, przy ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, zagości wystawa, która odniosła ogromny sukces w miastach na całym świecie, między innymi w: Los Angeles, Nowym Jorku, Toronto, Las Vegas, Dubaju, Berlinie, Moskwie czy w paryskim muzeum „Atelier des Lumières”.

Fragment wystawy - fot. materiał Organizatora
Fragment wystawy – fot. materiał Organizatora

Przyszedł czas, aby wielka sztuka, połączona z nową technologią, zawitała do Warszawy! Światowa – multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły, wystawa największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA będzie dostępna dla widzów niezwykle krótko, bo tylko przez 2 miesiące: do 14 stycznia 2022 r.

Kwiaty na wystawie - fot. materiał Organizatora
Kwiaty na wystawie – fot. materiał Organizatora

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition – to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty będą zaprezentowane dzięki technologii Digital Art 360, która przeniesie widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej o powierzchni 2000 m2 zobaczymy setki dzieł i dosłownie zanurzymy się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty będą wyświetlane jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga, przemienią się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Program wystawy skupi się również na listach VAN GOGHA do jego brata Theo. Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie. Dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła. Listy są niewątpliwie świadectwem talentu literackiego VINCENTA. Cały cykl wizualny wystawy zostanie wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka, który to wcielił się w postać Van Gogha w znanym filmie „Twój Vincent” (ang. „Loving Vincent”) z 2017 roku. Wszystko to wprowadzi nas w wewnętrzny świat VAN GOGHA i udoskonali wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką, pozwoli lepiej docenić kunsztowny styl malarski Artysty i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise, gdzie powstawały jego największe arcydzieła.

Autoportret Van Gogha na wystawie - fot. materiał Organizatora
Autoportret Van Gogha na wystawie – fot. materiał Organizatora

Warto przypomnieć, że VINCENT VAN GOGH żył w drugiej połowie XIX wieku, a jego twórczość – dzięki żywej kolorystyce i emocjonalnemu oddziaływaniu – wywarła dalekosiężny wpływ na sztukę wieku następnego. Jednak została ona doceniona dopiero po śmierci Artysty. Na przestrzeni ostatnich lat swojego życia namalował ponad dwa tysiące obrazów oraz napisał ponad 600 listów – po dzień dzisiejszy znajdujących się w zbiorach największych i najważniejszych muzeów, galerii i kolekcjonerów sztuki dookoła świata. Jego płótna należą obecnie do najdroższych na rynku prac. Teraz, dzięki technologii Digital Art 360, będziemy mieli szansę je zobaczyć w jednym miejscu i w zupełnie innej formie – nie wyjeżdżając z Warszawy, a może i przyjeżdżając do niej w celu obejrzenia wystawy(?).

Portrety na wystawie - fot. materiał Organizatora
Portrety na wystawie – fot. materiał Organizatora

Zapomnijmy o tradycyjnym zwiedzaniu! Przygotujmy się na tętniącą życiem symfonię świateł, kolorów i dźwięków, które przeniosą nas w kreatywny świat malarstwa artysty. Multimedialna wystawa wręcz ożywa za sprawą intensywnych, wyrazistych kolorów i najbardziej znanych dzieł artysty – od kultowych “Słoneczników”, poprzez “Gwieździstą Noc” czy “Autoportret”. To wyjątkowy pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi. Ekscytujący świat VAN GOGHA zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza.

Oglądanie dzieł sztuki jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące! VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to wciągające i pochłaniające doświadczenie kulturalne, które pozwoli widzom zetknąć się ze sztuką w niespotykany dotąd sposób i zmienić ich wyobrażanie o tradycyjnym zwiedzaniu muzeów!

Meble większe od widzów - fot. materiał Organizatora
Meble większe od widzów – fot. materiał Organizatora

Niezwykłe doświadczenie, multimedialna wystawa Van Gogha została pięknie przedstawiona w serialu Emily w Paryżu.

„The New York Times”.

Jedna z najbardziej zachwycających nowoczesnych form wystawy Van Gogha stworzona dzięki współczesnej technologii.

„NBC News”.

Van Gogh plakat
Van Gogh – plakat

W imieniu Organizatora – firmy High Note Events, działającej pod marką MAKROCONCERT – zapraszamy serdecznie! Więcej szczegółów na stronie wystawavangogh.pl.


    Leave a comment
    Your email address will not be published. Required fields are marked *