Kultura

Syrena wraca do gry

Dzieci z Bullerbyn

Podczas długiej rozłąki widzowie tęsknią za spektaklami i koncertami. Również z placówek kulturalnych dobiegają sygnały o tęsknocie za widzami. Na szczęście rozłąka zbliża się ku końcowi. Niektóre teatry już prezentują swoje plany na najbliższy okres. Na razie są one ostrożne.

Monika Walecka, p.o. dyrektor Teatru Syrena zapowiada:

– Jesteśmy w pełni gotowi na ponowne spotkanie z widzami. Przygotowujemy się do niego od wielu tygodni. Na razie ogłaszamy testowy repertuar. Mamy nadzieję, że zainteresowanie widzów i ich chęć powrotu na teatralne fotele będzie tak duża, że wkrótce ogłosimy kolejne spektakle.

Dzieci z Bullerbyn - Anna Terpiłowska/ fot. Krzysztof Bieliński
Dzieci z Bullerbyn – Anna Terpiłowska/ fot. Krzysztof Bieliński

Jako pierwsi do Teatru Syrena wrócą najmłodsi ze swoimi opiekunami. W sobotę, 20 czerwca, w samo południe zostanie zaprezentowany spektakl Dzieci z Bullerbyn, który wiernie oddaje klimat powieści Astrid Lindgren: jest pełen muzyki, tańca i wspólnego śmiechu.

Nasze żony - Wojciech Pszoniak, Jerzy Radziwiłłowicz, Wojciech Malajkat/ fot. Krzysztof Bieliński
Nasze żony – Wojciech Pszoniak, Jerzy Radziwiłłowicz, Wojciech Malajkat/ fot. Krzysztof Bieliński

W kolejne czerwcowe i lipcowe weekendy, zawsze o godzinie 19, zagrane zostaną spektakle dla widzów starszych. 27 i 28 czerwca będzie to komediodramat Nasze żony, napisany na trzech wirtuozów aktorstwa. Na scenie Syreny w postaci wieloletnich przyjaciół wcielą się Wojciech Malajkat, Wojciech Pszoniak i Jerzy Radziwiłowicz.
Tydzień później, 4 i 5 lipca, włoska aktorka i piosenkarka o polskich korzeniach, Monika Mariotti, zaprasza na koncert najpiękniejszych włoskich przebojów, czyli Spaghetti Poloneze. W repertuarze znajdą się takie hity, jak Felicita, Mambo Italiano czy Volare. Artystce towarzyszy świetny zespół pod kierunkiem Michała Lamży. Szlagiery są przeplatane anegdotami na temat polsko-włoskich różnic i podobieństw kulturowych, relacji damsko-męskich i różnych stereotypów, które im towarzyszą.
Kolejny weekend, 11 i 12 lipca, można spędzić z musicalem, którego nazwa niezwykle dobrze pasuje do obecnych czasów. Spektakl next to normal – to opowieść o z pozoru normalnej, amerykańskiej rodzinie. Oryginalna wersja tego musicalu zdobyła liczne nagrody, m.in. kilka statuetek Tony, czyli musicalowych odpowiedników Oscarów.

next to normal - fot. Michał Heller
next to normal – fot. Michał Heller

Widzowie i pracownicy Teatru Syrena muszą się dostosować do nowych wymogów sanitarnych, ogłoszonych przez rząd. Oznacza to, że podczas wspomnianych spektakli nie będzie można skorzystać z usługi „Niania w teatrze”, a co drugie miejsce na widowni będzie musiało pozostać wolne. Widownia będzie oglądać spektakle w maseczkach.

Przypomnijmy zatem repertuar Teatru Syrena na najbliższe dni:
Dzieci z Bullerbyn – 20 czerwca, godz. 12.00
Nasze żony –  27 i 28 czerwca, godz. 19.00
Spaghetti Poloneze – 4 i 5 lipca, godz. 19.00
next to normal – 11 i 12 lipca, godz. 19.00.

Autorem zdjęcia tytułowego jest Krzysztof Bieliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.