Kultura

Utwory ADELE w chóralnym wykonaniu

HARLEM GOSPEL CHOIR zaprasza

Większość spośród z nas zna piosenki wykonywane przez ADELE – jedną z najlepszych wokalistek świata. Możemy wymienić choćby Rolling In The Deep, Someone Like You, Hello, Skyfall czy Set Fire To The Rain.

Na razie nie zanosi się na koncert ADELE w Polsce. Chociaż kto wie? Tymczasem pojawia się szansa na posłuchanie tych utworów w innej interpretacji. Bowiem w kolejne tournée rusza HARLEM GOSPEL CHOIR – najsłynniejszy na świecie chór tego typu muzyki. Zupełnie nowy repertuar zespołu powstał na cześć ADELE – najcenniejszego głosu w przemyśle muzycznym. Tegoroczna trasa będzie więc wyjątkowa: po raz pierwszy usłyszymy największe hity znakomitej wokalistki w nowej – w dodatku zwielokrotnionej najmocniejszymi czarnymi głosami – odsłonie. Artyści wykonają również klasyki soulowe, jazzowe i bluesowe tak wielkich gwiazd jak Billie Holiday, Ray Charles, James Brown, Ella Fitzgerald, czy Stevie Wonder.

HARLEM GOSPEL CHOIR został założony 15 stycznia 1986 roku. Dlaczego dokładna data jest istotna? Ano dlatego, że jest to dzień urodzin pastora Martina Luthera Kinga. Chór współpracował z takimi gwiazdami jak B.B. King, Bono, Diana Ross, Gorillaz, Andre Rieu, Keith Richards, Damon Albarn, Pharrell Williams i wieloma innymi. Każdy występujący z nimi artysta entuzjastycznie wypowiadał się o tym doznaniu artystycznym:

“Współpraca z Harlem Gospel Choir to wspaniałe doświadczenie, publiczność ich kocha” – B.B. King

“Anioły z Harlemu! Najlepsze czarne głosy Ameryki.” – Bono, U2

“Harlem Gospel Choir kocha to co robi.” – Sir Keith Richards

“Oni są wspaniali!” – Sir Elton John

Wystąpili także dla trzech prezydentów (Baraka Obamy, Jimmiego Cartera i Nelsona Mandeli) oraz dwóch papieży (Jana Pawła II i Benedykta XVI). W nagrodę za dokonania na rzecz kultury i działalności charytatywnej, burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg, ogłosił oficjalnie dzień 15 stycznia Dniem Harlem Gospel Choir.

Artystki na scenie
Artystki na scenie

I jak tu nie posłuchać na żywo takich artystów? Okazja ku temu nastąpi w drugiej połowie listopada 2017 roku. Już 20 listopada artyści zaprezentują program HARLEM GOSPEL CHOIR sings ADELE w warszawskim Palladium.

Nasi P.T. Czytelnicy jeżdżą po Polsce, warto więc zasygnalizować również koncerty w innych miastach: 19 listopada – Poznań (Aula Artis), 21 listopada – Łódź (Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej), 22 listopada – Gdańsk (Filharmonia Bałtycka), 23 listopada – Kraków (Filharmonia Krakowska), 24 listopada – Wrocław (WCK). Jak widać z tego zestawienia, Organizator – firma High Note Events, działająca pod marką MAKROCONCERT – zadbał o najlepsze, pod względem akustycznym, miejsca.

Bilety są już w sprzedaży na stronach: www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Zdjęcia pochodzą z materiałów Organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.