Kultura

Warszawa zapowiada wrocławski koncert

Kings Of Leon_tytułowe

Na Warsaw Spire – najwyższym wieżowcu w stolicy – została wyświetlona informacja o występie zespołu Kings of Leon w Polsce. Amerykańska grupa zagra na Stadionie Wrocław 24 czerwca 2020 roku.

Zatem i nasz portal zainteresował się przygotowaniami do koncertu gwiazdy światowych festiwali, która w czasie tegorocznej trasy koncertowej zawita do Polski. Alternatywy rock amerykańskiego zespołu połączy pokolenia 24 czerwca na Stadionie Wrocław. To będzie jeden z największych koncertów w historii stolicy Dolnego Śląska, a jego organizatorem jest Agencja Prestige MJM.

Kings of Leon - fot. materiał prasowy
Kings of Leon – fot. materiał prasowy

Kings of Leon – to amerykański zespół rockowy, założony przez trzech braci i ich kuzyna Followill w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się od imion ojca i dziadka braci – obaj mieli na imię Leon. Grają w składzie: Caleb (gitara i wokal), Nathan (perkusja), Jared (gitara basowa) i Matthew (gitara).

Pochodząca z Tennessee czwórka młodych mężczyzn, o nazwisku Followill, zadebiutowała w 2003 roku EP-ką Holy Holy Roller Novocaine. W tym samym roku na rynku ukazał się debiutancki album Youth & Young Manhood. Dzięki popularnemu singlowi Molly’s Chambers wydawnictwo zostało zauważone w Wielkiej Brytanii. Jednak to ich drugi krążek, Aha Shake Heartbreak z 2004 roku, sprawił, że grupa stała się europejską gwiazdą, a trzy piosenki podbiły listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Pozycja ta została wzmocniona po wydaniu, w 2008 roku, czwartej płyty, Only By The Night. Stacje radiowe wciąż grały Use Somebody i Sex on Fire, które do dzisiaj są wizytówką zespołu. Podobny status uzyskały utwory Radioactive (z albumu Come Around Sundown, wydanego w 2010 roku) i Waste a Moment (z opublikowanej w 2016 roku płyty WALLS). Do tej pory zespół wydał siedem albumów. Wrocławski koncert jest zapowiadany jako kompilacja utworów ze wszystkich siedmiu albumów studyjnych. Czy aby na pewno siedmiu? Bowiem – już po zapowiedzi nowej trasy koncertowej – rozeszły się pogłoski, że Kings of Leon szykuje kolejną płytę! Prawdopodobnie zatem podczas szóstego występu w Polsce zespół zaprezentuje utwory z ośmiu płyt.

Kings of Leon - zapowiedź nowej płyty/ fot. materiał prasowy
Kings of Leon – zapowiedź nowej płyty/ fot. materiał prasowy

Mateusz Pawlicki z Agencji Prestige MJM:

– Stadion Wrocław będzie po raz drugi areną koncertową, na której zorganizujemy wielkie wydarzenie. (…) teraz odbędzie się koncert dla miłośników dobrego, rockowego grania. Kings of Leon jest doskonale znany polskim fanom, ponieważ w poprzednich latach formacja gościła na koncertach w naszym kraju za każdym razem gromadząc komplety publiczności. To idealna propozycja dla fanów dobrej muzyki.  

Kings of Leon - plakat
Kings of Leon – plakat

Bilety trafiły już do sprzedaży. Można je kupić za pośrednictwem strony prestigemjm.com.

Początek zaplanowany jest na godzinę 21:30 – tak, aby wszyscy fani piłki nożnej mogli wcześniej zobaczyć mecz w fazie grupowej EURO 2020 pomiędzy Polską a Szwecją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.