Kultura

Warsztaty teatralne w Syrenie

Plakaty warsztatów - materiał prasowy

Już 29 września 2018 roku w Teatrze Syrena rozpocznie się 7. edycja weekendowych warsztatów teatralnych.

Program tych, cieszących się popularnością, warsztatów dla dzieci w wieku 5-12 lat realizowany jest na trzech poziomach zaawansowania. Pierwszy poziom, „Uczymy się teatru” – to okazja do poznania wielu tajemnic pracy aktora, reżysera, ale też inspicjenta, suflera czy pań garderobianych. W czasie drugiego, „Tworzymy teatr”, najmłodsi zostaną zaproszeni do głębszego zanurzenia się w świat teatralny – staną się raz aktorami, raz scenografami, innym razem kostiumologami. Ostatni poziom, „Jesteśmy teatrem”, poświęcony jest całkowicie stworzeniu teatralnego przedstawienia.

Plakaty warsztatów - materiał prasowy
Plakaty warsztatów – materiał prasowy

Zajęcia dla dzieci poprowadzą aktorzy teatralni. Pojawią się też zaproszeni goście, jak kostiumografka Bożena Ślaga, czy lalkarka Maja Zalewska. Młodzi uczestnicy spotkań poznają wiele teatralnych sekretów, zwiedzą teatr od kulis, opanują sztukę scenicznego kamuflażu, a także teatralny savoir-vivre. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.teatrsyrena.pl/warsztaty.html

Dzieci podczas próby - materiał prasowy
Dzieci podczas próby – materiał prasowy

Kolejny raz będziemy świadkami tego, jak najmłodsi odkrywają fascynację teatrem, a na deskach Teatru Syrena będzie można zobaczyć profesjonalnie zrealizowany spektakl stworzony przez najmłodszych. Wielu z nich w ten właśnie sposób zaczyna swoją przygodę z teatrem.

Pierwsze efekty - materiał prasowy
Pierwsze efekty – materiał prasowy

Mam nadzieję, że – dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – projekt edukacyjny “Warsztaty teatralne w Teatrze Syrena” będzie realizowany również w następnych latach i skorzysta z niego moja Wnuczka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.