Sport

XIV Drużynowy Turniej Zapaśniczy o puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek

Już po raz czternasty na warszawskim Targówku zorganizowano – w dniach 5.-6. listopada 2016 roku – drużynowy turniej w zapasach w stylu klasycznym. Od pierwszej edycji turniej ma duże wsparcie władz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, zaś patronat nad nim sprawują Przewodniczący Rady lub Burmistrz Dzielnicy.

Podobnie było w roku bieżącym. Nic zatem dziwnego, że otwierający tegoroczny Turniej Zastępca Burmistrza Dzielnicy, Paweł Michalec oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy, Witold Harasim, zostali przywitani przez uczestników zawodów rzęsistymi brawami. Wielkie brawa otrzymał również Prezes Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Praga”, Andrzej Półrolniczak, któremu Dyrektor sportowy Polskiego Związku Zapaśniczego, Marek Wałachowski wręczył Złotą Odznakę PZZ. Organizatorzy podkreślili w komentarzu, że prezes Spółdzielni bardzo aktywnie wspomaga UKS „Zdrowy Targówek” od początku funkcjonowania sekcji zapaśniczej, tj. od 2002 roku.

Drugim elementem tradycji tych zawodów jest fakt, że niemal zawsze wygrywa w nim ekipa Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego OLIMPIJCZYK Radom. Jedyne, co w tym względzie się zmieniło, to osoba stojąca na czele drużyny z Radomia: tym razem pierwszym trenerem był Włodzimierz Zawadzki – mistrz olimpijski z Atlanty.

W sobotę, 5. listopada, sześć drużyn walczyło w dwóch grupach. Do niedzielnego finału awansowały po dwie ekipy z każdej grupy. Zgodnie z oczekiwaniami, najlepszą drużyną był OLIMPIJCZYK Radom. Gospodarze z UKS „Zdrowy Targówek” stoczyli zaciętą walkę o drugie miejsce z drużyną występującą pod nazwą AZS Talent Białołęka, w której występowali zawodnicy dwóch klubów: AZS AWF i UKS „Talent Białołęka”. Jeden mały punkt zadecydował o tym, że AZS Talent Białołęka wygrał tę rywalizację.

Wszyscy zawodnicy najlepszych drużyn otrzymali medale i nagrody rzeczowe, zaś ich trenerzy z dumą dzierżyli puchary, które wręczał Zastępca Burmistrza Dzielnicy, Paweł Michalec w towarzystwie Sędziego Głównego, Andrzeja Domańskiego i prezesa UKS „Zdrowy Targówek”.

 

Impreza była współfinansowana przez Zarząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Tradycyjnie współorganizatorem był VIII Ogród Jordanowski, zaś patronat medialny sprawowało Radio RMF MAXXX oraz portale internetowe www.warszawa.pl i www.heroldtargowka.pl.

 

Roman Soroczyński

08.11.2016 r.

 

Autor jest prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zdrowy Targówek”

druz-turn-zapasniczy-2016_plakat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.