Warszawa

Zaproszenie na IX Memoriał Bolesława Dubickiego

Alternatywny

W dniach 3. – 5. marca 2017 roku najlepsi w naszym kraju kadeci spotkają się na warszawskim Targówku, by walczyć o Puchar Polski w zapasach w stylu klasycznym.

Turniej w Hali OSiR Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, przy ul. Ossowskiego 25, będzie jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Z inicjatywy organizatorów – Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zdrowy Targówek” – zawody będą równocześnie rozgrywane jako dziewiąta edycja Memoriału Bolesława Dubickiego, który jest uznawany za najwybitniejszego trenera klubowego w historii polskich zapasów. Najbardziej pamiętny sukces patronowi zawodów przyniosły Igrzyska Olimpijskie w Atlancie w 1996 r., kiedy to Andrzej Wroński i Włodzimierz Zawadzki zdobyli złote, a Jacek Fafiński – srebrny medal.

W bieżącym roku impreza przybierze szczególną formę. Bowiem w sobotę, 4 marca, od godziny 14:15, Bolesław Dubicki obejmie panowanie nad skwerem u zbiegu ulic Korzona i Samarytanka. Z inicjatywy UKS „Zdrowy Targówek”, popartej przez władze Dzielnicy Targówek oraz liczne grono mieszkańców stolicy, Rada Warszawy nadała skwerowi imię wybitnego trenera. A jakaż okazja może być lepsza do oficjalnej uroczystości z tego tytułu, jak nie Memoriał Bolesława Dubickiego?

Zanim jednak dojdzie do uroczystości na skwerze, w piątek, 3 marca, w godzinach popołudniowych, ekipy klubowe przyjadą na miejsce zawodów, gdzie zostanie zorganizowane badania oraz ważenie zawodników.

Walki eliminacyjne zaczną się w sobotę, 4 marca, od godziny 9:00 i potrwają do godziny 19:00. Podczas przerwy, zaplanowanej w godzinach 14:00-16:00, zostanie zorganizowana wyżej opisana uroczystość związana ze skwerem.

W niedzielę, 5 marca, w godzinach 9:00-10:45, odbędą się walki półfinałowe. O godzinie 11:00 nastąpi uroczyste otwarcie zawodów, po czym rozpoczną się walki finałowe.

Zakończenie imprezy – po wręczeniu nagród najlepszym zawodnikom – jest planowane na godz. 13:30.

Zawody są współfinansowane przez Urząd m.st. Warszawy i Polski Związek Zapaśniczy.

Patronat medialny objęły: Radio RMF MAXXX oraz portale internetowe: www.warszawa.pl i www.heroldtargowka.pl.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic oraz turystów. Wstęp wolny!

Plakat IX Memoriału Dubickiego
Plakat IX Memoriału Dubickiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.