Kultura

Zmysłowisko w Teatrze Mazowieckim

Zmysłowisko

1 i 2 marca 2020 roku Teatr Mazowiecki, działający pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury, zaprezentuje spektakl Halo Kosmos! Teatru Animacji z Poznania. Jest to nietypowy spektakl: przybiera formę zmysłowiska, czyli wydarzenia, które –  zamiast wzroku – angażuje zmysły słuchu, dotyku i zapachu. Do jego realizacji wykorzystano zaawansowany technologicznie mikrofon binauralny oraz specjalne zestawy słuchawkowe. Preferowany wiek widzów – od 7 lat. Spektakl trwa 60 min.

Widzowie uczą się obsługi - fot. materiał prasowy
Widzowie uczą się obsługi – fot. materiał prasowy

Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach Sceny Młodego Widza, która co miesiąc proponuje najmłodszej widowni Teatru Mazowieckiego (działającego w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury) niezapomniane wrażenia artystyczne. Prezentowane w modelu impresaryjnym spektakle są wybierane tak, aby dzieci mogły się bawić, uczyć, a przede wszystkim dobrze spędzać czas w rodzinnym gronie.

Widownia spektaklu - fot. materiał prasowy
Widownia spektaklu – fot. materiał prasowy

Kim jest Stworka? Ma uszy większe niż… Nogi krótsze od… A za to usta szersze niż… Stworka nie pasuje. Nigdzie. Sprawdzała to – na całej planecie nie ma istoty podobnej do niej. I choć wydaje się jej, że jest zupełnie sama, to jednak… ktoś jej szuka po całym kosmosie! Jazgolot – superinteligentny statek kosmiczny, w końcu odnajduje Stworkę i przynosi jej niewiarygodną wiadomość. Gdzieś na końcu galaktyki czeka na nią utracona rodzina, a nawet cała planeta podobnych do niej istot. Wystarczy tam tylko wrócić! Problem w tym, że mapy gwiezdne uległy uszkodzeniu i zamiast lecieć prosto do celu, Stworka i Jazgolot muszą co rusz się zatrzymywać i pytać o drogę.

Halo Kosmos! - fot. materiał prasowy
Halo Kosmos! – fot. materiał prasowy

Towarzyszy im pasażer na gapę, hipochondryczny, rozkapryszony, wiecznie skupiony na sobie i niewidomy od urodzenia Dżdżo. Troje podróżników, błąkając się po galaktyce, przeżyje masę kosmicznych (a niekiedy komicznych) przygód, by w końcu trafić na planetę Stworki. Tam jednak nic nie będzie tak, jak być powinno, a Stworka stanie przed najtrudniejszą w życiu decyzją.

Halo Kosmos! - fot. materiał prasowy
Halo Kosmos! – fot. materiał prasowy

Spektakl Halo Kosmos! – produkcja Teatru Animacji z Poznania – zostanie zaprezentowany w niedzielę, 1 marca (godz. 12:00) i w poniedziałek, 2 marca (godz. 10:00) na deskach Teatru Mazowieckiego przy ul. Elektoralnej 12.

Halo Kosmos! - fot. materiał prasowy
Halo Kosmos! – fot. materiał prasowy

Autor: Malina Prześluga
Reżyseria: Julia Szmyt
Obsada: Julianna Dorosz, Aleksandra Leszczyńska, Danuta Rej, Krzysztof Dutkiewicz, Artur Romański
Muzyka: Patryk Zakrocki
Realizacja udźwiękowienia: Bartek Olszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.