Retro Walentynki

R

Walentynki na stałe znalazły się w naszych kalendarzach. Jedną z propozycji świętowania przedstawia Roman Soroczyński.

Nim się obejrzeliśmy, lada chwila kończy się styczeń i zacznie się luty. A luty – to między innymi niezwykle sympatyczne Walentynki. Skradły one nasze serca i chyba już na stałe znalazły swoje miejsce w kalendarzach. Przypadają one 14 lutego, ale nie widzę przeszkód, aby świętować je już wcześniej, a w dodatku w teatrze.

I oto Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury zaprasza 11 i 12 lutego na RETRO WALENTYNKI. W ramach przedsięwzięcia zostanie zaprezentowany spektakl muzyczny Dla Ciebie śpiewałem… – widowisko skrojone specjalnie na inaugurację obchodów jubileuszowych z okazji 120-tych urodzin Jana Kiepury.

Dla Ciebie śpiewałem… to nostalgiczna podróż ku wspomnieniom, w towarzystwie największych, przedwojennych przebojów: Blondynki, brunetki…, Ninon, ach uśmiechnij się, Miłość Ci wszystko wybaczy, Umówiłem się z nią na dziewiątą czy zaskakująco wykonany Sex appeal.

Dla Ciebie śpiewałem - Sex appeal Jakuba Milewskiego/ fot. materiał Organizatora
Dla Ciebie śpiewałem – Sex appeal Jakuba Milewskiego/ fot. materiał Organizatora

Skoro takie tytuły utworów, to chyba wszyscy odgadną, że na scenie Teatru spotkają się: Jan jubilat – tenor wszechczasów, Marta Eggerth – największa miłość Kiepury, Hanka Ordonówna – legenda polskiej sceny, Eugeniusz Bodo – najbardziej popularny i uwielbiany aktor dwudziestolecia międzywojennego.

Podczas widowiska wybieramy się w podróż pełną wzruszeń i szczerego uśmiechu. Naszym przewodnikiem jest narrator widowiska – Kacper Kuszewski, a w rolach głównych występują: Marta Burdynowicz, Zuzanna Caban, Jakub Milewski i Łukasz Ratajczak.

Dla Ciebie śpiewałem - Łukasz Ratajczak i Jakub Milewski/ fot. materiał Organizatora
Dla Ciebie śpiewałem – Łukasz Ratajczak i Jakub Milewski/ fot. materiał Organizatora

Byłem na tym spektaklu i z wielką przyjemnością mogę go polecić nie tylko zakochanym czy miłośnikom przedwojennych przebojów. Jeśli ktoś nie zna tych utworów, będzie mógł przekonać się o ich uroku. Wartością dodaną widowiska jest możliwość usłyszenia wielu ciekawostek z życia ówczesnych gwiazd.

Mazowiecki Teatr Muzyczny zabierze widzów w podróż do czasów najpiękniejszych piosenek trzykrotnie: 11 lutego godzinie 19:00 oraz 12 lutego w godzinach 15:00 i 18:00.


    Leave a comment
    Your email address will not be published. Required fields are marked *