Czerwiec w Drugiej Strefie

R

Od dawna mam wrażenie, że – wbrew nazwie – Teatr Druga Strefa wszedł do pierwszej strefy warszawskich teatrów. Mało tego: zaczyna tworzyć nowe strefy!

Dowodem tej tezy jest fakt, że już 1 czerwca 2021 roku zostanie otwarta Scena Letnia Teatru Druga Strefa, która nie mieści się przy Magazynowej 14A, lecz w Amfiteatrze Brain Embassy – przy ulicy Konstruktorskiej 11. Inauguracja Sceny zostanie zorganizowana z przytupem: tego dnia oferta zostanie skierowana do całych rodzin, w ramach MAGICZNEGO DNIA DZIECKA. Do świata magii zabierze uczestników Kacper Kulik, który specjalizuje się w iluzji dla dzieci i nie wyobraża sobie pokazu dla najmłodszych bez śmiechu i okrzyków radości. Jego występy to nie tylko magiczne sztuczki, ale też duża dawka humoru idealnie dostosowanego do wieku publiczności. Największą jego pasją jest rozśmieszanie wszystkich ludzi, których spotyka na swojej drodze, a w tym pomaga mu magia z którą przygodę zaczął w 2010 roku.

Dzień Dziecka z Iluzją 2021 - fot. Teatr Druga Strefa
Dzień Dziecka z Iluzją 2021 – fot. Teatr Druga Strefa

Scena Letnia 2021 – to również inne rodzaje magii scenicznej. W dniach 6 – 10 lipca odbędzie się na niej druga edycja #niemawyjscia #polacyrobiateatr #fest z udziałem gościa specjalnego, którym będzie Teatr Polski z Wilna. Ponadto zaplanowano: dziewięć spotkań literackich, dwa spektakle familijne, koncert OPERA Z GARAŻU i… spektakl nowocyrkowy. Wstęp na wydarzenia Sceny Letniej w Amfiteatrze będzie bezpłatny.

Dyrektor Teatru Druga Strefa, Sylwester Biraga, mówi:

– Zaplanowaliśmy jeszcze kilka atrakcji…, ale szczegółowy program opublikujemy, jak już go domkniemy. 4 czerwca 2021 roku otwieramy również scenę na Magazynowej 14A. Wznawiamy też działalność naszej #galerianapietrze, z którą wychodzimy na plac przed teatrem.

Scena przy ulicy Magazynowej zostanie otwarta premierą spektaklu Geometria Propagandy. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł nieco szerzej napisać o tym widowisku. Poza tym zaplanowano wznowienie kilku innych spektakli: baletowego The Osmosis (5 czerwca), znakomicie obsadzonej i zagranej komedii Bette & Joan (10-11 czerwca), monodramu baletowego Puenty – 17 czerwca (zob. https://heroldtargowka.pl/milosc-do-baletu/), tragikomedii Czkawka (18 i 19 czerwca). Na 12 czerwca zaplanowano pożegnanie z tytułem (Ludobójcy), za to w dniach 25 i 26 czerwca odbędzie się oficjalna premiera spektaklu Głupionka Jezusowa, którego nagranie już opisywaliśmy (zob. https://heroldtargowka.pl/zejscie-z-krzyza/).

Od 4 czerwca do 30 września 2021 roku na placu przed teatrem będzie można oglądać wystawę #maski Daniela Zarewicza. Z kolei od 23 czerwca do 30 września #galerianapiętrze i plac przed teatrem będą gościć wystawę rzeźby Rafała Piesliaka COMMUNICATIONS.

Wszelkie oznaki wskazują, że po 15 czerwca prace przy muralu na ścianach Teatru rozpocznie Piotr Młodożeniec.

Teatrowi Druga Strefa, którego działalność współfinansuje Urząd m. st. Warszawy, życzymy powodzenia i udanej realizacji planów – już bez przerw pandemicznych!


    Leave a comment
    Your email address will not be published. Required fields are marked *